"Pegasus, içkili fotoğraf paylaşan çalışanlarını kovdu"

Nakliyat İş Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, arkadaşlarıyla içki içerken çektiği fotoğrafı 'Kadir Gecesi' notuyla paylaşan Pegasus Hava Yolları çalışanının işten çıkarıldığını ve tehdit edildiğini söyledi.

Nakliyat İş Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu ise fotoğrafı Pegasus Hava Yolları çalışanının işten çıkarıldığını ve tehdit edildiğini söyledi. Küçükosmanoğlu fotoğraftaki diğer çalışanlarla ilgili ‘şirketin etik kurulunun disiplin sürecini sürdürdüğünü’ belirtti.

Gazete Duvar’dan Serkan Alan’ın haberine göre, uzun süredir Pegasus’ta örgütlenme faaliyeti yürüten Nakliyat-İş’in Başkanı Küçükosmanoğlu, “Fotoğrafı paylaşan çalışan arkadaşımız işten çıkarıldı. Telefonunu bir yerden bulmuşlar tehdit ediliyor” dedi.

“Kim tehdit ediyor” sorusuna Küçükosmanoğlu’ndan “Gerici birileri” yanıtı geldi.

Çalışanların hedef gösterildiğini belirten Küçükosmanoğlu, “Bunlar işten atma gerekçesi olamaz. İnsanların kendi özel yaşamı. Mevcut iş yasasına göre de bunlar işten çıkarmaya gerekçe olamaz. Dini değerlere herkesin saygı göstermesi gerekir ama burada insanlar kendi özel yaşamı gerekçe gösterilerek hedef haline getirilemezler. Burada Pegasus’u hedef alan bir paylaşım da söz konusu değil” diye konuştu.