Sosyalist Liseliler'den açıklama: Okullarımızda gerici, tacizci, istismarcı İdareciler İstemiyoruz!

Sosyalist Liseliler, İzmir Tire Şehit Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Anadolu Lisesi'nin müdürüne kadın öğrencileri taciz ettiği yönünde başlatılan soruşturma hakkında açıklama yaptı

Sosyalist Liseliler'den açıklama: Okullarımızda gerici, tacizci, istismarcı İdareciler İstemiyoruz!

Sosyalist Liseliler, İzmir Tire Şehit Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Anadolu Lisesi’nin müdürüne kadın öğrencileri taciz ettiği yönünde başlatılan soruşturma hakkında açıklama yaptı. Yapılan açıklamada “Kadına karşı şiddetin, tacizin her gün daha fazla tırmandığı ülkemizde, istismar okullara kadar girmiştir. Bunları besleyen, ön açan, kollayan AKP iktidarı eğitim sistemini getirdiği yerin hesabını vermelidir!” denildi.

Yapılan açıklama şu şekilde:

Okullarımızda gerici, tacizci, istismarcı idareciler istemiyoruz!

İzmir Tire Şehit Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Anadolu Lisesi’nin müdürüne kadın öğrencileri taciz ve tehdit ettiği iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

Soruşturma sürerken başka öğrenciler de okul müdürü tarafından istismar edildiklerini anlattı.

Açıklamaların ardından görülen, bugün okulda yaşananların münferit bir vakanın değil, sistematik olarak devam eden pisliklerin ortaya saçıldığıdır.

Liselilerimizde meydana gelen tüm bu olayların sebebinin, zemininin, köklerinin nereye dayandığını biliyoruz.

10 yıldır M.A.’nın çeşitli tacizlerine göz yumanlar, kız öğrenciler üzerinde psikolojik ve bedensel hasara yol açmış, olay ortaya çıkınca da üstünü örtmeye, tacizci müdürü aklamaya çalışmıştır.

Kadına karşı şiddetin, tacizin her gün daha fazla tırmandığı ülkemizde, istismar okullara kadar girmiştir. Bunları besleyen, ön açan, kollayan AKP iktidarı eğitim sistemini getirdiği yerin hesabını vermelidir!

Biz Sosyalist liseliler olarak, okullarımızda AKP’nin kendi yandaşlarını atadığı tacizci, istismarcı, gerici idarecileri kabul etmediğimizi ilan ediyoruz!

Tarikat, cemaat yurtları kapatılana kadar; okullarımızdan istismarcı idarecileri gönderene kadar mücadele etmeye devam edeceğiz!

Sosyalist Liseliler

https://twitter.com/SosyalistLise/status/1483129457137401860?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Etweet