TKH'den açıklama: Mersin'deki saldırıyı kınıyoruz!

Türkiye Komünist Hareketi, Mersin'de poliseviine düzenlenen saldırıyı kınadı. TKH açıklamasında "Bizzat iktidar tarafından amaçlanan kaos ortamı yaratma ve kutuplaştırma siyasetine su taşıyacak her türlü eylem ve siyasetin karşısındayız" denildi.

TKH'den açıklama: Mersin'deki saldırıyı kınıyoruz!

Mersin Mezitli’de polisevine düzenlenen ve bir polisin hayatını kaybetmesine yol açan canlı bombalı saldırıya komünistlerden tepki açıklaması geldi.

Türkiye Komünist Hareketi (TKH) tarafından “Mersin’deki saldırıyı kınıyoruz!” başlığıyla yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Dün gece Mersin Mezitli’deki Polis Evi’ne gerçekleştirilen silahlı saldırıyı kınıyoruz. Bizzat iktidar tarafından amaçlanan kaos ortamı yaratma ve kutuplaştırma siyasetine su taşıyacak her türlü eylem ve siyasetin karşısındayız.

Ülkemizin içinde bulunduğu koşullar ve ülkenin geleceğinde önemli bir yere sahip olan seçim süreci düşünüldüğünde PKK tarafından yapıldığı iddia edilen böylesi bir saldırının bugün istibdat rejimi altında emekçi halkın mücadelesine zarar vereceği açıktır.

7 Haziran – 1 Kasım 2015 seçim sürecinde de yaşanan katliamlar ve şiddet ortamıyla siyasetin nasıl şekillendirildiği bilinmektedir. Benzer bir tablonun ülkenin geleceğini belirleyecek olan önümüzdeki seçimlerden önce yeniden gündeme getirilmesi kabul edilemez.

Yaşanan saldırıyı kınar, şiddet ve terör yöntemlerinin karşısında olduğumuzu bir kez daha ilan ederiz!”