Türkiye’nin Lizbon Büyükelçisi Murat Karagöz hayatını kaybetti

Türkiye’nin Lizbon Büyükelçisi Murat Karagöz kalp krizi sonucu hayatını kaybetti

Türkiye’nin Lizbon Büyükelçisi Murat Karagöz hayatını kaybetti

Türkiye’nin Lizbon Büyükelçisi Murat Karagöz hayatını kaybetti. Eski Dışişleri Bakanı ve AKP Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, vefat haberini “Bakanlığım döneminde yakın çalışma arkadaşlığı yaptığımız Lizbon Büyükelçimiz Murat Karagöz’ü kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Kendisini güler yüzlü, çalışkan ve özverili bir insan olarak hatırlayacağız” sözleriyle duyurdu. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ise “Lizbon Büyükelçimiz Murat Karagöz’ü kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Büyükelçi Karagöz’ü, çalışkanlığı ve güler yüzü ile hatırlayacağız” açıklamasını yaptı.

Türkiye’nin Lizbon Büyükelçisi Murat Karagöz kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Vefat haberini, Eski Dışişleri Bakanı ve AKP Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, bu akşam Twitter hesabından duyurdu. Çavuşoğlu’nun paylaşımı şöyle:

“Bakanlığım döneminde yakın çalışma arkadaşlığı yaptığımız Lizbon Büyükelçimiz Murat Karagöz’ü kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Kendisini güler yüzlü, çalışkan ve özverili bir insan olarak hatırlayacağız. Kıymetli ailesinin acısını paylaşıyor yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet, ruhu şad olsun.”

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ise “Lizbon Büyükelçimiz Murat Karagöz’ü kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Büyükelçi Karagöz’ü, çalışkanlığı ve güler yüzü ile hatırlayacağız. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve camiamıza başsağlığı ve sabır diliyorum” açıklamasını yaptı.