İstanbul'da AKP'nin seçim çalışmasına silahlı saldırı

İstanbul'da AKP'nin seçim çalışmasına yönelik silahlı saldırıda 1 kişi yaralandı.

İstanbul'da AKP'nin seçim çalışmasına silahlı saldırı

İstanbul’da AKP Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay’ın bir derneği ziyaret ettiği seçim çalışmasına silahlı saldırı düzenlendi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan AKP’li Osman Nuri Kabaktepe, “Küçükçekmece Belediye Başkan Adayımız Sayın Aziz Yeniay’ın seçim çalışmaları esnasında gerçekleştirilen silahlı saldırıda vefat eden vatandaşımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor, Küçükçekmece Adayımız ve vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ise saldırıda 1 kişinin yaralandığını belirtti.

Yerlikaya açıklamasında “Bugün saat 16.30 sıralarında AKP Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Sayın Aziz Yeniay’ın Kanarya Mahallesindeki aday tanıtım etkinliğinin olduğu yere uzun namlulu silah ve tabanca ile ateş açılmıştır. Saldırıda E. G. D adlı kadın vatandaşımız yaralanmıştır. Saldırıya ilişkin geniş çaplı tahkikat başlatılmıştır. Yaralı vatandaşımıza acil şifalar diliyorum. Seçim sürecine ve demokrasimize yönelik bu tür menfur saldırıları şiddetle kınıyorum” ifadelerine yer verdi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, saldırıyla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı:

“Küçükçekmece Belediye Başkan Adayımız Aziz Yeniay’ın seçim çalışması yaptığı sırada gerçekleştirilen silahlı saldırıyı şiddetle kınıyorum. Yaralı vatandaşımıza acil şifalar diliyorum. Saldırı ile ilgili olarak Küçükçekçekmece Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatılmış olup, saldırganların yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Demokrasimize yönelik bu tür kalleş saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır.”