Laiklik Meclisi, LGS sınavı öncesi aileleri camide namaz kılamaya çağıranlara karşı suç duyurusunda bulunacak

Laiklik Meclisi 2 Haziran’da yapılan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı öncesinde aileleri camide namaz kılmaya çağıran Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü hakkında suç duyurusunda bulunacak.

Laiklik Meclisi, LGS sınavı öncesi aileleri camide namaz kılamaya çağıranlara karşı suç duyurusunda bulunacak

Laiklik Meclisi, LGS sınavı öncesinde aileleri ve öğrencileri camide düzenlenecek dua programına çağıran Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Yapılan açıklamada “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu hamlesi, münferit değildir. Gelecek kuşakların yüzlerce yıl öncesinin karanlığına teslim edilmesi, toplumun ilerleme iradesinin ortadan kaldırılması hedeflenmektedir. Karşı devrim hamlesine ve bu hedeflerin gerçekleştirilmesine izin verilemez” denildi.

Laiklik Meclisi’nden yapılan açıklama şu şekilde:

2 Haziran’da yapılan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı öncesinde Ankara, Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, okullara gönderdiği ve “Ailecek Huzurda Kıyamdayız, Gençler için Duadayız” adı altında öğrencilerin ve velilerin camide namaz kılınıp, dualar okunacak programa katılımını istediği resmi yazı Anayasa’ya da eğitim ilkelerine de aykırıdır ve ülkemizin karşı karşıya olduğu karanlığı bir kez daha gözler önüne sermektedir.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu hamlesi, münferit değildir. Gelecek kuşakların yüzlerce yıl öncesinin karanlığına teslim edilmesi, toplumun ilerleme iradesinin ortadan kaldırılması hedeflenmektedir. Karşı devrim hamlesine ve bu hedeflerin gerçekleştirilmesine izin verilemez.

Laiklik Meclisi söz konusu talimatı hazırlayan, imzalayan ve parçası olan bütün görevliler hakkında 5 Haziran Çarşamba günü suç duyurusunda bulunacaktır. 5 Haziran Çarşamba günü 12.30’da Ankara Adliyesi önünde yapacağımız basın açıklamasına laikliğe sahip çıkan yurttaşları çağırıyoruz. Laiklikten vazgeçmiyoruz!