Murat Kurum, Hatay'da usulsüzlüklere göz yummakla suçlanan il müdürünü bakanlığa müşavir olarak atadı

İBB seçimlerini kaybettikten sonra Erdoğan tarafından tekrardan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı görevine getirilen Murat Kurum'un Hatay’da imar usulsüzlüklerine göz yummakla suçlanan il müdürü Nizamettin Ülker’i, bakanlık müşaviri olarak atadığı ortaya çıktı.

Murat Kurum, Hatay'da usulsüzlüklere göz yummakla suçlanan il müdürünü bakanlığa müşavir olarak atadı

Duvar yazarı, gazeteci Bahadır Özgür, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı koltuğuna oturan Murat Kurum’un, Hatay’da imar usulsüzlüklerine göz yummakla suçlanan il müdürü Nizamettin Ülker’i, bakanlık müşaviri olarak atadığını aktardı.

“Üstelik bu atama, Hatay’ın depremde yerle bir olmasından sadece iki ay sonra gerçekleşti.” diyen Özgür, “Ülker hakkında yapı denetim firmalarını koruduğu, suçlarını örttüğü iddialarıyla üç ayrı suç duyurusu vardı. 6 Şubat depreminde en fazla yıkımın olduğu Hatay’da, deprem sonrasında açılan davalardan akla hayale gelmeyecek imar usulsüzlüklerinin yapıldığını öğrendik. Ama müteahhitlerin bile neredeyse suçlanmadığı imar suçları konusunda adım atmayan kamu görevlileri de özenle korunuyor.” ifadelerini kullandı.