"Artvin Varsa Ben de Varım" etkinliği OHAL gerekçesiyle iptal edildi

Artvin STK ve Platformları tarafından yarın düzenlenmesi hedeflenen "Artvin Varsa Ben de Varım" etkinliği OHAL gerekçesiyle iptal edildi.

Artvin STK ve platformlarının düzenlediği ve dünyadan bir çok ülke vatandaşının destek verdiği “Artvin Varsa Ben de Varım” konseri, İstanbul Valiliği’nce; Olağanüstü Hal Kanunu hükümleri gerekçe gösterilerek konsere 2 gün kala iptal edildi.

Artvin STK ve Platformları tarafından yapılan açıklamada “15 Ocak 2017 Pazar günü Küçükçiftlik Park’ta 18 sanatçının katılımı ve desteğiyle yapılması planlanan ‘Artvin’e Ses Ver’ adlı dayanışma konserimiz, İstanbul Valiliği’nin OHAL kapsamındaki antidemokratik uygulamaları nedeniyle yasaklanarak iptal edilmiştir. Etkinliğimizin iptalini üzülerek kamuoyu ile paylaşıyoruz.” denildi.

Yarın basın açıklaması yapılacak

Artvin STK ve Platformları yaptıkları açıklamanın devamında şöyle dedi;

“Artvin STK ve platformlarının düzenlediği ‘Artvin Varsa Ben de Varım’ konserinin, İstanbul Valiliği’nce; Olağanüstü Hal Kanunu hükümleri gerekçe gösterilerek konsere 2 gün kala iptal edilmesi ile ilgi basın açıklaması; sanatçı ve STK yöneticilerinin katılımıyla, 15 Ocak 2017 Pazar günü İstanbul TMMOB’da (Makine Mühendisleri Odası) saat 12.00’da yapılacaktır.

Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, Artvin STK yöneticileri ve sanatçılardan; Edip Akbayram, Cahit Berkay, Onur Akın, Hüseyin Turan, Erdal Güney, Mehmet Gümüş, Taner Öngör, Bayar Şahin, Yasemin Göksu, Türkü Akbayram, Marsis, Aydoğan Topal, Tanju Topal, Yusuf Aydın, İbrahim Özbayrak, Bahadır Ural ve Erkut Küçükşahin’in yer alacağı basın açıklamasına siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızı bekliyoruz.

Tarih: 15 Ocak 2017 Pazar

Yer: TMMOB İstanbul Şube

Katip Mustafa Çelebi m. İpek s. No: 9/2 K:4 Konferans Salonu

Beyoğlu

Saat: 12.00”