Meclis'te biri AKP'li 13 vekile fezleke

TBMM’ye milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması için 13 fezleke geldi.

Meclis'te biri AKP'li 13 vekile fezleke

TBMM’ye milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması için 13 fezleke geldi.

Meclis’e 13 yeni fezleke geldi. Fezlekelerden 1’i AKP Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’na, 3’ü CHP milletvekillerine 9’u da HDP milletvekillerine ait.

Duvar‘ın haberine göre, TBMM’ye milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması için 13 fezleke geldi.Anayasa Karma Komisyon’a gönderilen 13 fezlekenin 9’u HDP, 3’ü CHP, 1’i AKP milletvekili hakkında düzenlendi.
HDP Iğdır Milletvekili Mehmet Emin Adıyaman hakkında 3 fezleke bulunurken dokunulmazlığının kaldırılması istenen diğer HDP milletvekilleri Feleknas Uca, Ayşe Acar Başaran, Behçet Yıldırım, Meral Danış Beştaş, Erol Dora ve Selma Irmak oldu.
CHP milletvekilleri, Veli Ağbaba, Sezgin Tanrıkulu ve İbrahim Özdiş’in de yasama dokunulmazlığının kaldırılması istenirken, AKP Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu hakkında da 1 fezleke gönderildi.Oğlu İstemi Kağan Türkoğlu’nun çevik kuvvet polislerini karakolda sıraya dizdiği görüntülerle gündeme gelen Türkoğlu geçtiğimiz mart da bir trafik kazasıyla konuşulmuştu. Türkoğlu’nun içinde bulunduğu otomobil motosikletle çarpışmış, kazada Suriyeli bir kişi hayatını kaybetmişti.