Akit yazarı Maranki'den Erdoğan'a: Ped reklamları yayınlayanların kellesini alın

Akit yazarı Ahmet Maranki, televizyonda ped ve gazlı içecek reklamlarının gösterilmesinin ahlaki çöküntüye neden olduğunu savundu.

Akit yazarı Maranki'den Erdoğan'a: Ped reklamları yayınlayanların kellesini alın

Hiçbir bilimsel yetkinliği bulunmadığı halde insan sağlığını doğrudan etkileyecek konularla ilgili yaptığı din soslu şifa reçeteleriyle bilinen ve bir çok bilim insanı tarafından hakkında suç duyurusunda bulunulan Ahmet Maranki, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a bir mektup yazarak TRT’yi şikayet etti,

Yeni Akit yazarı Maranki, bugünkü yazısında “Payitaht”, “Diriliş” kurgusal hikayelere dayalı Osmanlı dizilerinin aralarında ped ve gazlı içecek reklamlarının gösterilmesine tepki göstererek bu reklamların ‘ahlaki çöküntüye’ sebep olduğunu öne sürdü. Gerici isim, daha da ileri giderek, bu reklamları yayınlayanların ‘kellelerinin alınması gerektiğini’ savundu.

Televizyonlarda cinsel performansı artırdığı öne sürülen bitkisel ilaçlar satarak ünlenen Maranki, sağlık konusunda yaptığı açıklamaların gerçek dışı olması nedeniyle Sağlık Bakanlığı tarafından cezalandırılmıştı.

Ahmet Maranki’nin “Cumhurbaşkanına açık mektup” yazısının ilgili kısmı şöyle:

TRT İçindeki Yapılaşmalar Yok Edilmeli!

Devlet televizyonu TRT’de yapılaşmalar için kesin tedbir alınmalı, bunlar yok edilmelidir. Payitaht, Diriliş gibi “milli ruh”un dirilmesi için Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve hükümetimizin örtülü destekleriyle yayımlanan dizilerin arasına yerleştirilmiş olan haçlı Siyonist ittifakı besleyen ve beslediğini deklare eden asitli gazlı içecekler, ahlaki çöküntülere sebep olan orkid gibi kadın iç çamaşırı reklamlarına, Müslüman bir kadının gece dahi giymeyeceği kıyafetle ekranlara çıkılmasına göz yumanların mutlaka kellesi alınmalı.

TRT’nin içinde hâlâ ihanet mi var?!

Bu bir ihanettir. Bu bir planlı çalışmanın ürünü, bir algı operasyonu ve bir gri propagandadır. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir devlet kanalı yoktur. Buna uzaktan bakanlar hakkında soruşturma açılmalıdır. Halkın talebi bu doğrultudadır…

Bu necip milletin sayın cumhurbaşkanımızdan taleplerinden birisi de budur. Halkımız bu planlı ve amacı belli çalışmalarının mutlaka önlenmesini beklenmektedir.