Fatih Portakal'dan Sözcü yorumu: Yarın beni de alırlar!

Fatih Portakal, Fox TV yayınında Sözcü gazetesi yazarları ve çalışanları hakkında hazırlanan iddianame ile ilgili olarak açıklamalarda bulunarak "Yarın beni de alırlar!" ifadesini kullandı.

Fatih Portakal'dan Sözcü yorumu: Yarın beni de alırlar!

Gazeteci Fatih Portakal, Fox TV’de ki programında Sözcü gazetesi yazarları ve çalışanları hakkında hazırlanan iddianame ile ilgili olarak açıklamalarda bulunarak, “Yok artık gündemine geldik. Herkes FETÖ’cü olarak alınabilir bu sözü bu cümleyi kurduktan sonra yarın beni de alırlar sizi de alırlar herkesi alabilirler. Ama geçmişte manşet atanlar kitap yazanlar onlara dokunulmaz.” ifadelerini kullandı.

Fatih Portakal, Sözcü yazarları Emin Çölaşan, Necati Doğru ve çalışanları hakkında hazırlanan iddianame ile ilgili, “Yok artık dediğimiz olay Emin Çölaşan yılların gazetecisidir. Necati Doğru yılların gazetecisidir… Egenekonla başlayan Balyozla devam eden o kumpas davalarına nasıl tavır aldıklarını bilirsiniz… Sayın savcı üye olmamakla diye bir tabir kullanıp FETÖ suçlaması yöneltiyor” ifadesini kullandı.

“YARIN BENİ DE ALIRLAR!”

Portakal, sözlerinin devamında savcının iddianamesinde yer alan, “Şekil olarak FETÖ’ye karşı olmak, ağır şekilde eleştirmek, örgütle davalı ya da davacı olmanın hatta açıkça hakaret etmenin başlı başına FETÖ’yü desteklememek ya da esasta FETÖ’cü olmamak sonucunu doğurmayacağı” bölümünü hatırlatarak, “Bu sözü bu cümleyi kurduktan sonra yarın beni de alırlar sizi de alırlar herkesi alabilirler. Ama geçmişte manşet atanlar kitap yazanlar onlara dokunulmaz. Bu ülkede Genelkurmay Başkanı bile gözaltına alınmıştı…” dedi.