Gerici Şenocak istifa etti

Dinciliğin toplumsal yaşama müdahale çabasının son dönemdeki en öne çıkan isimlerinden biri olan ilahiyatçı İhsan Şenocak, Diyanet'teki görevinden istifa etti.

Gerici Şenocak istifa etti

“Pantolon giyen kadınların cehennemlik olduğu” yönündeki kadın düşmanı ifadelerinin ardından yeni evli erkeklere yönelik “genç kaynana şehvet uyandırır” uyarısı yapan sözleriyle yeniden gündem olan gerici İhsan Şenocak’ın Diyanet İşleri’ndeki görevinden istifa ettiği öğrenildi.

Bir kaç ay önceki ‘pantolon’ fetvası sonrası büyük tepki uyandıran Şenocak, hakkında açılan idari soruşturmanın ardından açığa alınmıştı. Ancak gerici isim hakkındaki soruşturmanın ardından Samsun Aşıkkutlu Eğitim Merkezi’ndeki görevine iade edilmiş, son olarak da Sinop İl Müftülüğü Eğitim Uzmanı görevine getirilmişti.

Edinilen bilgiye göre İhsan Şenocak, ‘tenzil-i rütbe’ olarak yorumlanan bu karara tepki olarak istifa etti.

Şenocak’ın bundan sonra Samsun’da kurucusu olduğu İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi (İFAM) isimli ‘medrese’ tipi okulda çalışmalarına devam edeceği belirtiliyor.

Türkiye’nin pek çok ilinde belli isimler aracılığı ile faaliyetlerini sürdüren İFAM adlı kuruluşa Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı İmam Hatip Lise’lerinden öğrenciler kurs adı altında gönderiliyor.

Öte yandan Şenocak’ın hangi sebepten dolayı istifa ettiğine dair ise henüz resmi bir açıklama yapmadı.

http://gazetemanifesto.com/2017/09/23/video-biri-biterken-oteki-basliyor-kizlariniz-pantolon-giyerken-yureginiz-parcalanmiyor-mu/

http://gazetemanifesto.com/2018/02/10/gericilikte-bugun-genc-kaynana-sehvet-uyandirir/