Nagehan Alçı'nın kafasına saksı mı düştü: "Bir de Kural şiddet gördü deseydiniz!"

Nagehan Alçı, Kanal D Haber'in buzlanmış Sıla fotoğraflarına: "Utanmayın, bir de 'Esas Ahmet Kural şiddet gördü' deyin de tam olsun!" diyerek tepki göstermesiyle, acaba kafasına saksı mı düştü dedirtti.

Nagehan Alçı'nın kafasına saksı mı düştü:

Nagehan Alçı, Kanal D Haber’in buzlanmış Sıla fotoğraflarına: “Utanmayın, bir de ‘Esas Ahmet Kural şiddet gördü’ deyin de tam olsun!” diyerek tepki gösterdi. Daha önce iktidarın kadın düşmanı politikalarına desteğiyle ve Suriye’de binlerce kadına tecavüz cihatçıları savunmasıyla tanınan Nagehan Alçı, bu tepkisiyle kafasına saksı mı düştü dedirtti.

Şarkıcı Sıla, Ahmet Kural tarafından darp edildiği iddiasıyla dava açtı. Hastaneden darp raporu alan sanatçının olaydan 18 saat sonra çekildiği iddia edilen görüntüleri Kanal D Haber tarafından yayınlandı. Buzlanmış görüntülerde şarkıcı Sıla’nın kolunda ve yüzündeki morluklar seçilemiyordu. Şarkıcı Sıla, 1 Kasım tarihinde avukatı ile birlikte İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gittiğinde savcıya uğradığı şiddetin izi olarak 6 kare fotoğraf sunmuştu. O fotoğraf karelerinde Sıla’nın kollarında ve yüzünde morluklar vardı.

Kanal D Haber’in ulaştığı buzlanmış görüntüler tartışmalara neden oldu. Davanın seyrini değiştireceği iddia edilen görüntülerle ilgili tartışmaya Habertürk yazarı Nagehan Alçı da katıldı. “Yazıklar olsun sana Kanal D Haber!” başlıklı yazısında Alçı, “Utanmayın, bir de “Esas Ahmet Kural şiddet gördü” deyin de tam olsun! Üstelik bunu bir kadın sunucu yapıyor” ifadelerinde bulundu. Görüntüler sonrası Sıla’yı aradığını belirten Alçı, tartışılan fotoğrafı köşesine taşıyıp yazısına şu ifadelere yer verdi:

“Sıla’ya “Nedir bu görüntüler?” diye sorunca şunları söyledi:

“Olayın ertesi günü berbat bir ruh halindeyim. Arkadaşlar beni teselli etmek için geliyor, gidiyor. Psikiyatrist Cem Mumcu 2 yıl boyunca benim psikolojik danışmanlığımı yaptı. Daha sonra ahbap olduk. O akşam da hem dertleşmek hem de muayene olmak için Cem’i de davet etmiştim. Zaten görüntülerde yanımda var. Bir ara o akşamdan anları story olarak koymuş. Sonra hemen sildi ama herhalde oradan almışlar.

‘O GÖRÜNTÜLERDE EĞLENEN BİR KADIN YOK, FERYAT EDEN BİR KADIN VAR’

Ben şarkıcıyım. Bir şarkıcı iyi gününde de, kötü gününde de şarkı söyler. Anadolu kadınları ağıt yakmazlar mı? Ben de orada ağıt yakıyorum.” Sıla’nın hatırlattığı bu nokta çok önemli. Açın bakın görüntülere… “Yazıklar olsun sana!”, “Yazıklar olsun inşallah!”, “Bu aşktan hayır yok” diye haykırıyor. Yani o görüntülerde eğlenen bir kadın yok, feryat eden bir kadın var.

MORLUKLARI BUZLAMIŞLAR

Morluklar meselesine gelince… Orada da yayınlanan kısımda buzlama yapıldığını söyledi Sıla. Zaten bulanık, pek bir şey görmek mümkün değil. Sizinle bunu daha net göreceğiniz 2 fotoğraf paylaşıyorum.

O GECENİN BUZLANMAMIŞ KARELERİNE GAZETECİ BİLAL ÖZCAN ULAŞMIŞ

Bu haber hem kadına karşı şiddeti desteklemesi, hatta teşvik etmesi hem de tahrif edilmiş görüntüler üzerine uydurma hikaye yazılması ile iletişim fakültelerinde okutulmayı hak ediyor. Pes doğrusu Kanal D Haber!”