Ücreti ödenmeyen kaleci kupaya el koydu

Çilimli Belediyespor kalecisi, alacağını temin edemediğin takımının şampiyonluk kupasına el koydu.

Ücreti ödenmeyen kaleci kupaya el koydu

Düzce’de Süper Amatör Lig’de mücadele eden Çilimli Belediyespor’un kalecisi, kulüpten alacaklarının ödenmemesi nedeniyle takımın şampiyonluk kupasına el koydu.

Geçtiğimiz sezon şampiyon olarak Bölgesel Amatör Lig’e çıktı. Kulüpte yaşanan maddi zorluklar nedeniyle takım oyuncularına ödemeleri yapılamadı. Takımda ödeme yapılmayan oyuncular arasında yer alan ve yöneticilerle görüşmesine rağmen 10 bin TL civarındaki alacağını temin edemeyen Onur Öner ise ilginç bir yola başvurdu. Tüm yolları denemesine rağmen alacakları ödenmeyen İzmitli kaleci Onur Öner, takımın şampiyonluk kupasına el koydu. Öner, kupanın yerinin kulüp binası olduğunu söyleyerek alacaklarını temin edene kadar kupayı iade etmeyeceğini dile getirdi.

15 yıldır amatör liglerde kalecilik yaptığını ifade eden İzmitli kaleci Onur Öner, “Birçok haksızlık var amatör kümede. Bu bir ilk değil” dedi.

Yöneticilerle görüşmesine rağmen alacakları konusunda sonuca varamadıklarını dile getiren kaleci Öner, “Benim bu kupada hakkım, birçok arkadaşımızın ve hocamızın da emeği var. Yapabileceğim hiçbir şey yoktu ben de kupaya el koydum” diye konuştu.