'Erdoğan'a aşığım diyordu. Aşkının karşılığını aldı'

CHP Muğla milletvekili Süleyman Girgin: Ethem Sancak, Erdoğan'a aşığım diyordu. Aşkının karşılığını aldı!! Öyle yağma yok

'Erdoğan'a aşığım diyordu. Aşkının karşılığını aldı'

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Milli Savunma Bakanlığı’nın 2020 yılı bütçe teklifi görüşmeleri, CHP’nin Sakarya’daki tank-palet fabrikasının Katar ortaklığındaki şirkete devrini afişlerle protesto etmesiyle başladı.

Türkiye’de ana muhalefet partisi CHP, askeri teçhizat üretimi bakımından son döneme kadar milli niteliğe sahip tank-palet fabrikasının neden Katar’ın ortaklığındaki BMC Şirketi’ne devredildiğini sorgulamayı sürdürüyor. CHP’nin sık sık Cumhurbaşkanı ve kabine üyelerine yönelttiği bu soru, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Milli Savunma Bakanlığı’nın 53 milyar 859 milyon 342 liralık bütçe teklifiyle ilgili görüşmelerde de gündeme geliyor.

CHP’li milletvekilleri, Komisyon’da Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ı pankartlarla karşılamak üzere hazırlık yaptı. CHP milletvekilleri Mehmet Ali Çelebi, Süleyman Girgin, Ahmet Önal, İlhami Özcan Aygun, ellerinde afişlerle tank-palet fabrikasının devrine tepki gösterdi. Afişlerde, Katar’ın yanı sıra BMC’nin Türk ortağı Ethem Sancak da vardı. Afişlerde, “Milli savunma, Katar-Ethem Sancak’ın arka bahçesi mi?”, “Tank Palet milli fabrikadır. Hiç kimseye verilemez”, “25 yıllık bedelsiz devir, peşkeş değil de nedir?” ve “Türk Ordusu’nun sırları Katar’da mı?” ifadeleri yer aldı.

CHP Muğla milletvekili Süleyman Girgin “Ethem Sancak, Erdoğan’a aşığım diyordu. Aşkının karşılığını aldı!! Öyle yağma yok !” sözleriyle tepki gösterdi.

CHP’lilerce yapılan protesto AKP’li vekillerce “Satış yok, satış yok” gibi ifadelerle eleştirildi. AKP’li İbrahim Aydemir gibi isimler, vekilleri kameralar varken şov yapmakla suçladı. Buna karşın muhalefet vekilleri, millete ait bütçe, fabrika konuşulacakken neden Komisyon’un kameralara kapandığını eleştirdi.