İmamoğlu'ndan Erdoğan'a 'topal ördek' yanıtı

İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'topal ördek' benzetmesine "Topal ördek kastında topal veya çolak gibi engelli tariflerini kastediyorlarsa bence bundan çok alınanlar olur." ifadeleriyle yanıt verdi.

İmamoğlu'ndan Erdoğan'a 'topal ördek' yanıtı

Resmi olmayan sonuçlara göre seçimi kazanan CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘topal ördek’ benzetmesine yanıt verdi.

Bugün Güngören’de bir semt pazarını ziyaret eden İmamoğlu, burada basın mensuplarının sorularını yanıtlarken, Erdoğan’ın ‘topal ördek’ benzetmesine şu ifadelerle yanıt verdi:

“Zor işleri başarmak değerlidir. Biz zorlukların üstesinden geliriz. Yönetirken hiçkimsenin partisine bakmayacağımızı söylemiştik. Kastedilen Meclis’teki bir üstünlük ise biz onu aşarız. Önemli olan hizmet değil mi? Öyle bir şeffaflık göstereceğiz ki toplum bile şaşıracak. Onlar görmedikleri şeffaflığı görecek. Ama topal ördek kastında topal veya çolak gibi engelli tariflerini kastediyorlarsa bence bundan çok alınanlar olur. Bakın Avcılar’da iki kolu olmayan pırıl pırıl belediye başkanımız var. Dünyada nice engelli başarılı insanlar var. Yanlış bir tarif yapmış. Topal olmak, engelli olmak bir eksiklik değil.”

“TARİH BUNU YAZACAK”

İmamoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

Ben sürece gülmeye devam ediyorum ama şunu söyleyeyim milletimizin yüzü gülüyor. Bana oy veren vermeyen kimseyi ayırt etmiyorum. Bir an önce 16 milyon insanın iradesinin neticeye bağlanmasını bekliyoruz. Gözlerimiz Yüksek Seçim Kurulu’nda. Bunu tarih yazacak. Umut ediyorum en güzel şekilde sonuçlanır.”