Erdoğan Şırnak'ta: Muhatabınız benim

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Şırnak 7. Olağan İl Kongresinde konuştu.

Erdoğan Şırnak'ta: Muhatabınız benim

Partisinin Şırnak İl Kongresi’nde konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

“Kongremizden sonra katılacağımız törenle yatırım bedeli 3.5 milyar lirayı geçen 591 projenin resmi açılışını yapacağız. Bu güne kadar Şırnak’a yaptığımız hizmetlerin toplu bilgilendirmesini yapacağız. Resmi açıklamasını gerçekleştireceğimiz eser ve hizmetlerin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

Biz sorumluluklarımızın ağırlığına ve çokluğuna rağmen halkımızla muhabbetimizi bu derece sıkı tutarken dikkat ederseniz muhalefet milletimizden mümkün olduğunda uzak duruyor. Kapalı kapılar ardından siyaset yapmak kolay. Şehirlerimize gidip milletimizle kucaklaşmadan siyaset yapıyorum diyenler emin olun sufleyi başka yerlerden alıyordur. Milletimizin karşısına çıkıp bu ülke için yaptıklarını yapacaklarını, her meseleyle ilgili duruşunu ortaya koyamayandan siyasetçi olamaz.

Hiçbir siyasi, ideolojik, sosyal, kültürel, ekonomik mülahaza, birlik beraberliğimizden, kardeşliğimizden daha önemli, daha hayati değildir.”

ERMENİSTAN’A TEPKİ

“Batı şu anda Azerbaycan’ın yanında değil. Bu gece ateşkes ilan edildi ama ateşkesi Ermeniler yine bozdu. Batı ses çıkarmıyor. Türkiye ses çıkardığı zaman ‘Türkiye’ye bak ya hiç de sessiz durmuyor’ diyorlar. Durmayacağız, hakkın ve haklının yanında yer alacağız.

Biz neden Azerbaycan’da varız, kardeşlerimizin yanındayız. Ne deniyor? MİNSK üçlüsü; ABD, Rusya ve Fransa… Bunlar Ermenistan’ın yanında yer aldılar. Ermenistan’a her türlü silah desteğini veriyorlar. Şu anda Azeri kardeşlerimiz Ermenilere karşı ciddi bir mücadelenin içerisindeler. Azerbaycan’ın Ermeni işgali altındaki topraklarını kurtarmak için bu mücadeleyi veriyorlar. Rusya, ABD ve Fransa, Azeri kardeşlerimizin topraklarını kendilerine vermediler. Rabbim yardımcılar olsun. İnanıyorum ki bu toprakları Ermenilerden kurtaracaklar.”

“MUHATABINIZ BURDA”

“Türkiye’nin diğer 80 vilayetinde ne varsa, sizde de mevcut değil mi? Eğer eksik ve aksaklık varsa Türkiye Cumhurbaşkanı, AK Parti Genel Başkanı burada. Muhatabınız doğrudan benim. Size hem demokrasi, hem kalkınma anlamında en küçük ayrımcılık yapılıyorsa, failinden hesabını sormak boynumun borcudur.”

KARADENİZ’DEKİ DOĞALGAZ REZERVİ

“Dün Karadeniz’de ilk doğalgaz rezervinin sondaj çalışmasındaydık. Sakarya Gaz Sahasındaki 405 milyar m3’lük doğalgaz ülkemizin ihtiyacını yıllarca karşılayacak büyüklüktedir. Fatih gemimiz yeni bir kuyuda sondaja başlayacak. Türkiye bu zenginlikleri ne yapacak. Bölgemizdeki kimi ülkeler gibi har vurup harman savuracak değiliz. Bu zenginliklerimizi 83 milyonumuzun refahı, geleceği için kullanacağız.

Türkiye bu noktaya kolay gelmedi. Dedelerimizin ömrü savaşarak geçti, babalarımızın ömrü yoksullukla geçti. Bugün orta yaşa ulaşan evlatlarımız nispeten daha iyi bir hayat sürüyor. Torunlarımıza büyük ve güçlü Türkiye’yi miras bırakacağız. Gençlerimizin gözünde bu heyecanı görüyorum. Halihazırda yürüttüğümüz mücadeleleri başarıya ulaştırdığımızda geleceğe daha güvenle bakacağız.”