Kılıçdaroğlu: Özel sektörün önündeki tüm engelleri kaldırın, Türkiye'yi uçururlar

'Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni bizden daha iyi yönetecek ikinci bir kadro yoktur' diyen Kılıçdaroğlu, "Özel sektörün önündeki tüm engelleri kaldırın, Türkiye'yi uçururlar." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu: Özel sektörün önündeki tüm engelleri kaldırın, Türkiye'yi uçururlar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Ekonomi Masası Değerlendirme Toplantısı’nda konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

“Sorunun çözümünde önce bir stratejimizin olması lazım. 4 aşamalı bir strateji oluşturmak zorundayız. Birinci aşaması şu, bu ülkede yaşayan herkesin önce ihtiyaç duyduğu bir şey var. Can ve mal güvenliği. Bunun yolu katıksız demokrasi, yargı bağımsızlığı, medyanın özgürlüğü… Böylece yatırımcı önünü görecek.

İkinci aşamamız, Türkiye’nin her alan üretmesi lazım. Üniversiteler bilgi üretecek. Kültür, sanat, sanayi, tarım, esnaf, hizmet, her alanda Türkiye’nin üretmesi lazım. Bir üretim seferberliği başlatmamız gerekiyor.

Devlette liyakatin çökmesi ile beraber devletin temel kurumları da çöktü. Ülkede sağlıklı, tutarlı yeni bir planlama hamlesi başlatmak zorundayız. Almanya’da aşı bulan kişi Türkiye’de üretebilirdi. Eğer bu ülkede gençler geleceğini yurtdışında arıyorsa bunun tek sorumlusu var siyaset kurumu.

Üçüncü ayağı, yarattığımız katma değeri hakça paylaşacağız. Herkesin işi, aşı olacak. Güçlü bir sosyal devleti inşa etmek zorundayız.”

“İŞ DÜNYASINA SESLENİYORUM, DİNAMİZMİNİZİ EN İYİ BEN BİLİYORUM”

“Dördüncü unsur, sürdürülebilirlik. Ekonomi süratle gelişiyor, Türkiye’nin en az 25-30-40 yıllık planlar yapması gerekiyor. Dünya nereye gidiyor, biz nereye gideceğiz? Buradan bütün iş dünyasına sesleniyorum, sizin dinamizminizi en iyi ben biliyorum.”

“ÖZEL SEKTÖRÜN ÖNÜNDEKİ TÜM ENGELLERİ KALDIRIN…”

“CHP’nin sorunu yaratılmış olan algı. ‘CHP gelirse memleketi yönetebilir mi?’ Hiç kimsenin endişesi olmasın.  bunu da gayet açık gayet net söylüyorum. İğneden ipliğe bu ülkede ne oluyorsa biliyoruz. Özel sektörün önündeki tüm engelleri kaldırın, Türkiye’yi uçururlar.”