TKH Çekmeköy ve Sancaktepe İlçe Örgütleri, 2 Temmuz anmasına çağırıyor
Sivas Katliamı’nın yıldönümü anısına İstanbul Sarıgazi’de bir anma buluşması gerçekleştirilecek. TKH Sancaktepe ve Çekmeköy İlçe Örgütleri anmaya katılım için çağrı yaptı.
![TKH Çekmeköy ve Sancaktepe İlçe Örgütleri, 2 Temmuz anmasına çağırıyor](https://yurtsever.org.tr/wp-content/uploads/2020/07/2temmuz-730x410.jpg)
Sivas Katliamı’nın 27. yıldönümü dolayısıyla İstanbul Sarıgazi’de yürüyüş ve anma düzenlenecek.
Bugün 2 Temmuz Perşembe günü saat 19.30’da Vatan İlköğretim Okulu önündeki buluşmayla gerçekleşecek anmaya Türkiye Komünist Hareketi (TKH) ilçe örgütleri de katılacak.
TKH Sancaktepe ve Çekmeköy İlçe Örgütleri çağrı açıklamasında şöyle denildi:
“Sivas’ın çığlığı susmuyor ve yankılanmaya devam ediyor.
Türkiye Komünist Hareketi olarak Sivas’ta katledilen aydınlarımızı ve yurttaşlarımızı anmak için Sarıgazi’de siyasi partiler ve kitle örgütlerinin katılacağı eyleme tüm üye ve dostlarımızı çağırıyoruz.
2 Temmuz 2020 Perşembe günü saat 19:30’ da Sarıgazi Demokrasi Caddesi sonu Vatan İlköğretim Okulu önünde buluşuyoruz.
Sivas katliamını unutmadık, unutturmayacağız!”
Türkiye Komünist Hareketi Sancaktepe ve Çekmeköy İlçe Örgütleri'nden eylem çağrısı:
Sivas’ın çığlığı susmuyor ve yankılanmaya devam ediyor.
Türkiye Komünist Hareketi olarak Sivas’ta katledilen aydınlarımızı ve yurttaşlarımızı anmak için Sarıgazi'de siyasi partiler ve kitle… pic.twitter.com/J2qTWUnS4l— TKH (@komunisthareket) July 2, 2020