16 yaşındaki engelli kız çocuğuna cinsel istismar: Anne, baba ve 2 amca tutuklandı!

Baba H.Y ve iki amca cinsel istismar, U.K., şantaj ve cinsel istismar, anne F.Y. ise zihinsel engelli çocuğa yapılan cinsel istismara göz yumma suçundan tutuklandı.

16 yaşındaki engelli kız çocuğuna cinsel istismar: Anne, baba ve 2 amca tutuklandı!

Sakarya’nın Ferizli ilçesinde zihinsel engelli 16 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan öz babası, 2 amcası ile sevgilisi ve bildiği halde istismara göz yumduğu öne sürülen annesi tutuklandı. Kız çocuğu ise koruma altına alındı.

Ferizli ilçesinde yaşayan engelli kız çocuğuna 42 yaşındaki babası H.Y.  ve amcaları A.Y. ile H.Y. cinsel istismarda bulundu. Durumdan haberi olan anne F.Y. ise olayın duyulmaması için cinsel istismara göz yumduğı belirtildi.

Ardından U.K. de kız çocuğuna, çektiği müstehcen fotoğraflarla tehdit ederek istismarda bulundu. Gelen ihbar üzerine Ferizli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Anne F.Y., baba H.Y., amcaları A.Y. ve H.Y. ile sevgilisi olduğu iddia edilen U.K. gözaltına alındı. Y.Y. ise koruma altına alınarak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede nöbetçi mahkemeye çıkarılan şüphelilerden baba H.Y ve iki amca cinsel istismar, U.K., şantaj ve cinsel istismar, anne F.Y. ise zihinsel engelli çocuğa yapılan cinsel istismara göz yumma suçundan tutuklandı.