ABD emperyalizminden işgalci durumda olduğu Suriye'ye askeri takviye

Amerika emperyalizmin Suriye’de işgal altında tuttuğu bölgelerdeki üslerini takviye etmek için Irak’tan askeri konvoylar naklettiği bildirildi.

ABD emperyalizminden işgalci durumda olduğu Suriye'ye askeri takviye

Amerikan ordusunun Suriye’de işgal altında tuttuğu bölgelerdeki üslerini takviye etmek için Irak’tan askeri konvoylar naklettiği bildirildi.

Mehr haber ajansının bildirdiğine göre Suriye’nin ulusal egemenliğini ihlal etmeyi sürdüren Amerikan rejimi güçleri, Irak’tan Suriye’de işgal altında tuttuğu bölgelerdeki üslerine askeri lojistik konvoyları gönderdi.

Haberde, Amerika’nın Irak’tan Suriye topraklarındaki üslerine gönderdiği askeri lojistik konvoylarında askeri ekipmanların ve araçların bulunduğu ifade edildi.

Suriye’nin kuzeydoğusundaki Yarubiye bölgesindeki yerel kaynakların verdiği bilgiye göre işgalci Amerikan güçleri, Suriye’nin Irak sınırındaki yasadışı el-Velid sınır kapısını kullanarak Irak’ın Kürdistan Bölgesi’nden Suriye topraklarına askeri ekipmanlar ve lojistik malzemeleri taşıyan 35 kamyon soktu.

Söz konusu kaynaklar, askeri konvoyun Haseke’nin güneyindeki Şeddadi ilçesinde bulunan Amerikan üssüne gittiğini söyledi.

Haberde, Amerikan rejimi güçlerinin kısa bir süre önce de 60 kamyondan oluşan bir konvoyu Irak’tan Suriye’nin kuzeydoğusundaki el-Cezire bölgesine, ondan önce de 40 kamyondan oluşan bir konvoyu da Rumeylan’a gönderdiği bildirildi.