Bakan Kurum: Kanal İstanbul'un ihalesini 2021 yılı içerisinde yapacağız

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "2021 yılı içerisinde Kanal İstanbul'un ihalesini yapacağız" dedi.

Bakan Kurum: Kanal İstanbul'un ihalesini 2021 yılı içerisinde yapacağız

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kanal İstanbul projesine ilişkin konuştu. Kurum, “2021 yılı içerisinde projemizin ihalesini yapacağız” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kırşehir ziyaretinde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, “Kanal İstanbul Projesi gerçekten vizyon bir proje. Türkiye’yi dünyada lider bir ülke yapacak, İstanbul’umuzun marka değerine marka katacak bir projedir.” açıklamasını yaptı.

Bakan Kurum’un açıklamaları:

“2021 yılı içerisinde projemizin ihalesini yapacağız ve kararlı bir şekilde de inşallah Kanal İstanbul Projesi’ni İstanbul’umuza, Türkiye’mize kazandıracağız.

Kanal İstanbul projesi gerçekten vizyon bir proje Türkiye adına lider ülke yapacak İstanbul’umuzun marka değerine marka katacak bir projedir ve bu noktada her türlü ayrıntı her türlü detay düşünülmektedir.

Şimdi muhalefet burada su kaynaklarının giderildiğini söyledi buna ilişkin bilimsel raporlarla su kaynaklarının giderilmediğini ispat ettik. Depremsellik ile ilgili İstanbul’a zarar verir dediler yine bunu raporlarımız ile zarar vermediğini ispat ettik. Yoğunluk yine yapmış olduğumuz planlarda herhangi bir yoğunluk getirmediğini de gösterdik. Bu anlayışla da çalışmalarımızı yapıyoruz”

GREV KIRICILIK TEKLİFİ: ‘ÇÖPLERİ BİZ TOPLARIZ’

Kurum ayrıca Maltepe Belediyesi’nde devam eden grev nedeniyle biriken çöplere ilişkin konuştu. Kurum, “Belediyeler acizlik içindeyse Bakanlık olarak çöplerin toplanmasına destek verebiliriz” dedi.