Gerici Akit Gazetesi Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu: Melih Bulu'ya darbe yaptılar hem de 15 Temmuz'da

"6 ay sonra, hem de 15 Temmuz'un yıl dönümünde, Cumhurbaşkanı Erdoğan Bulu'yu görevden almak zorunda kaldı. Kimse bana hikaye anlatmasın" diyen Yeni Akit Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu, görevden alma işleminin bir darbe girişimi olduğunu belirterek, "Erdoğan bunun hesabını sorar, yanlarına bırakmaz" ifadelerini kullandı.

Gerici Akit Gazetesi Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu: Melih Bulu'ya darbe yaptılar hem de 15 Temmuz'da

Yeni Akit Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu çıktığı programda yaptığı yorumlar stand up programlarını aratmadı. Melih Bulu’nun 15 Temmuzda görevden alınmasına çıldıran Karahasanoğlu’nun ifadeleri şöyle:

Ben diyorum ki, darbeciler iş başında. Nasıl iş başında; hala Türkiye’de sivil idare yok. Nasıl sivil idare yok; bu gece yarısı Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6 ay önce Boğaziçi Rektörü olarak atadığı Melih Bulu’yu görevden almak zorunda kaldı.

O zaman siz bu ülkede halkın yüzde 52’sinin oy verdiği Cumhurbaşkanı’nın ülkeyi yönettiğini söyleyemezsiniz. Bakın, iki dudağının arasında olmasını ben de istemem. Ama ülkeyi de yönetemiyor, yönettirmiyorlar. Darbe silahı gösteriyorlar. Üniverstelerde öğretim üyeleri gösteri yapıyorlar. Gazeteler alçakça yalanlar atıyorlar. Muhafazakar insanlardan da kendilerine destek buluyorlar.

Üniversitenin kapısını zorluyorsunuz, rektörün arabasının lastiğini patlatıyorsunuz, bu terörist eylemlere karşı polis -doğrudur yanlıştır- içeriye bir tane illegal kişi girmesin diye kapıya bir tane kelepçe takmış. Kapının kilidi kırık diyerek. Bunu, “Üniversitenin kapısına kelepçe vuruldu” diyen alçak medya mensupları çıktı. Sanki üniversitedeki öğretim üyelerinin bilim yapması engelleniyormuş gibi.

6 ay sonra, hem de 15 Temmuz’un yıl dönümünde, Cumhurbaşkanı Erdoğan Bulu’yu görevden almak zorunda kaldı. Kimse bana hikaye anlatmasın.

Tayyip Erdoğan bunun hesabını sorar. Ömrümüz varsa göreceğiz. Onların yanına bırakmaz ama şu an işte bir darbe girişimi daha budur.