'Tekkedeki amiral' Erdoğan'ın koruduğu cemaatten çıktı!

Gazeteci Barış Pehlivan, tarikat evinde görüntüleri ortaya çıkan amiralin AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın geçen yıl "Biz onları ihraç etmedik" diyerek koruduğunu ilan ettiği Kurdoğlu cemaatinden olduğunu söyledi.

'Tekkedeki amiral' Erdoğan'ın koruduğu cemaatten çıktı!

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda görevli bir amiralin tarikat evinde üniforması üzerine cübbe ve sarık giydiğine dair fotoğraflarının ortaya çıkması, TSK’daki gerici kadrolaşmanın geldiği boyutu bir kez daha gözler önüne sermişti.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan “her yönüyle inceleniyor” açıklaması yaptığı fotoğaflarla ilgili gazeteci Barış Pehlivan’dan önemli bir yorum geldi.

Halk Tv’deki Açıkça programında konuşan Pehlivan, sözkonusu amiralin Kurdoğlu cemaatinden olduğunu ve bu cemaatin de Nurcular içerisinde olduğunu belirtti. Bu grupla ilgili AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz yıl dile getirdiği “Biz onları ihraç etmedik” şeklindeki sözlerini hatırlatan Pehlivan, “Erdoğan’ın ihraç etmediği o Kurdoğluculardan biri bu amiral. Bu amiralle ilgili Milli Savunma Bakanlığı ‘araştırıyoruz soruşturuyoruz’ dedi. Bu amirali cezalandırmayacaklar. Zaten Erdoğan ‘biz bunları koruyoruz’ diyor. En fazla ‘oraya görev aracınla neden gidiyorsun?’ denecektir. Her halükarda koltuğunu koruyacaktır bu amiral.” diye konuştu.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurdoğlu grubuyla ilgili 12 Şubat 2020 tarihli AKP Grup Toplantısı’nda konuşmuştu. Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ’un “FETÖ’nün siyasi ayağı” ile ilgili çıkışlarına yanıt veren Erdoğan, konuyla ilgili şöyle demişti:

“Yüksek Askeri Şura’da önümüze imza için getiriyorlardı. Şahsım, Milli Savunma Bakanım ve generaller… Her şey hazırlanır, önümüze gelir. Önümüze geldikten sonra da imzalar atılır. Bunların içinde çoğu zaman FETÖ’cü değil, Nurcuların içerisinden Kurdoğlu takımı vardır. Bunların onlardan da ihraç ettikleri olmuştur. Biz onlara bile imza atmadık. Ben de atmadım, Milli Savunma Bakanları da atmadı.”