"Yarın Erdoğan hakkında da böyle bir iddia ortaya atılsa, siz onu da arkanızda bırakıp gidersiniz"

TBMM'de Sedat Peker, Süleyman Soylu ve Hadi Özışık ilişkileri üzerinden AKP'ye yüklenen HDP milletvekillerine karşı cevaben AKP'li Cora'nın ne idüğü belirsiz kişiler demesi üzerine Hadi Özışık bir video ile cevap verdi.

Özışık’ın, Soylu’ya ve bazı mercilere dosya götürdüğü iddiası TBMM’de tartışma konusu oldu. AKP adına konuşan Trabzon Milletvekili Salih Cora, Süleyman ve Hadi Özışık’a isim vermeden “Ne idüğü belirsiz kişiler” ifadeleriyle andı.

‘Ne idüğü belirsiz kişi’ sözlerine bozulan Süleyman Özışık, AKP’li Cora’yı da hedef alan bir video yayımladı. Özışık videoda AKP’lilere ve Salih Cora’ya sert sözlerle yüklendi. AKP’lilerin hakkındaki iddialar karşısında sessiz kalmasını eleştiren Özışık, Cora’ya da, “Salih bey size milyon kere yazıklar olsun. Ne idüğü belirsiz de sizsiniz” ve “Sizin bu yaptığınız, mertliğe, dürüstlüğe adamlığa sığmaz. Siz böyle, adam sata sata partide adam bırakmadınız. Yarın Erdoğan hakkında da böyle bir iddia ortaya atılsa, siz onu da arkanızda bırakıp gidersiniz” sözleriyle tepki gösterdi.

AKP’lilere sert eleştiriler yönelten Özışık’ın sözleri şöyle:

“AK Parti’nin bir Trabzon milletvekili var Salih Cora… Benim videolarımı sayısız açıklamamı izlememiş ben kendimi paralıyorum… Salih Cora isimli kişi Türkiye gündeminden ne kadar uzaksa, gündemi herhalde hiç takip etmiyor, nasıl bir milletvekiliyse, dönüyor diyor ki HDP’lilere ‘Ne idüğü belirsiz bir kişinin iddiaları üzerinden bize saldırıyorsunuz’ diyor. Salih bey size milyon kere yazıklar olsun. Ne idüğü belirsiz de sizsiniz. Türkiye’den biraz haberiniz olsun ülke gündeminden haberiniz olsun.