Diyanet'le bağı yok demişti: Erbaş, Atatürk karşıtı isimle yan yana geldi

Diyanet’in bir süre sonra “emekli olduğu için kurumla bağı olmadığını” savunduğu Demirkan, Başkan Ali Erbaş’ın icazetiyle Reisül-Kurrâ oldu.

Diyanet'le bağı yok demişti: Erbaş, Atatürk karşıtı isimle yan yana geldi

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Mustafa Kemal Atatürk’e lanet okuyan ve kurumunun “bağı yok” dediği Mustafa Demirkan ile icazet töreninde bir araya geldi.

2021 Mayıs ayında, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un da katılımıyla Ayasofya’da düzenlenen bir icazet törenini “Reisül-Kurra Vekili” sıfatıyla yöneten Mustafa Demirkan, konuşmasında Atatürk’ü hedef alarak, “Bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve müze haline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kâfir kim olabilir? Yarabbi bir daha bu zihniyetin bu ümmetin başına gelmesini mukadder buyurma” demişti.

Diyanet’in bir süre sonra “emekli olduğu için kurumla bağı olmadığını” savunduğu Demirkan, Başkan Ali Erbaş’ın icazetiyle Reisül-Kurrâ oldu. Sık sık Erbaş ile icazet törenlerinde bir araya gelen Demirkan, bu kez Karaman’daki bir töreni yönetti.

Erbaş’ın da katılımıyla Lütfi Elvan Kültür Merkezi’nde Karaman İl Müftülüğü tarafından hazırlanan hafızlık icazet töreninde yer aldı. Erbaş da bu törende konuşma yaptı, Demirkan ile yan yana poz verdi.