CHP'den güldüren Kılıçdaroğlu 'tespit'i

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, "Seçim sadece İzmir'de olsaydı bu seçim açık ara bir sonuçtu ya da 1 milyon 19 bin 999 İzmirli Kemal Bey'e oy vermeseydi bile Kemal Bey bu seçimi kazanırdı" dedi. 

CHP'den güldüren Kılıçdaroğlu 'tespit'i

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu,  CHP İzmir İl Binasında basın toplantısı düzenleyerek 14 ve 28 Mayıs seçimleri sürecine ve sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Aslanoğlu, partisinin ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir’de aldığı oylara ilişkin konuşurken ilginç ifadeler kullandı. CHP İl Başkanı, seçimin sadece İzmir’de olmuş olması halinde Kılıçdaroğlu’nun farklı şekilde kazanmış olacağını söyledi.

Aslanoğlu’nun sözleri şöyle:

“Cumhurbaşkanlığı seçiminde İzmir her zaman olduğu gibi öncesindeki seçimde de hem CHP’ye hem de CHP lideri Kılıçdaroğlu’na sahip çıkmıştır. Büyük bir teveccüh göstermiştir. İzmir’de Kemal Kılıçdaroğlu’nun aldığı oy Erdoğan’ın aldığı oydan yaklaşık 1 milyon 20 bin fazladır. Bu şu demek, eğer seçim sadece İzmir’de olsaydı bu seçim açık ara bir sonuçtu ya da sadece İzmir’de olsaydı İzmir’de 1 milyon 19 bin 999 İzmirli Kemal Bey’e oy vermeseydi bile Kemal Bey bu seçimi kazanırdı. Seçim sonuçlarına baktığımızda İzmir performansını gösteren Türkiye genelinde başka il yok. Cumhurbaşkanlığı seçiminde bir oyla seçilecek İzmir artı 1 milyon oy vermiştir sahip çıkmıştır. Türkiye genelinin diğer yerlerine baktığımızda da İzmir’deki artı oya ulaşan başka hiçbir şehir yok. İzmir her zamanki gibi aydınlığa sahip çıkmıştır. Oyların artış ve azalışını yüzdesel olarak baktığımızda İzmir yüzde 6,9 oyunu arttıran şehrimiz oldu. Parti olarak milletvekilliği seçimlerinde bir önceki seçimlere oranla hemen hemen aynı oy alınmış durumda. Ciddi bir oy artışımız yok. İlçelerde de sonuçlar hemen hemen aynı. Kiraz ve Kemalpaşa’da Erdoğan’ın arkasında kaldık. Geri kalan 28 ilçede ipi önde göğüsledik.”