"İmamoğlu’na ceza veren hakimin kardeşi FETÖ’cü çıktı"

HalkTV yazarı İsmail Saymaz, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na siyasi yasak ve hapis cezası veren hakim Mehdi Komşul’un Londra'daki kardeşi Muhammed Ziya’nın 15 Temmuz'un ardından 'FETÖ ile iltisaklı' olduğu gerekçesiyle KHK ile öğrenciliğinin kesildiğini yazdı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na YSK üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası ve siyasi yasak kararı veren İstanbul Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Mehdi Komşul’un kardeşinin ‘FETÖ ile iltisaklı’ olduğu ortaya çıktı.

Halktv.com.tr yazarı İsmail Saymaz’ın bugünkü yazısına göre, İmamoğlu’na ceza veren hakim Mehdi Komşul’un kardeşi Muhammed Ziya Komşul’un İngiltere’de bursla doktora yaparken 15 Temmuz’dan sonra “FETÖ/PDY terör örgütüne aidiyeti, iltisakı veya irtibatı” nedeniyle kesildi.

Saymaz’ın yazısından ilgili bölüm şöyle:

“Her kim muhaliflere karşı hukuku eğip büküyor ve silah olarak kullanıyorsa, mutlaka FETÖ ile bağlantılı bir aile bireyi ve yakını ortaya çıkıyor.

Tesadüf değil.

Örneğin, Anayasa Mahkemesi üyesi İrfan Fidan.

Kardeşi İlhan ihraç edilmişti.

Gezi Parkı Davası Hakimi Murat Bircan.

Eşi Arzu, hem şüpheli hem de itirafçı.

Bu halkaya en son, Ekrem İmamoğlu Davası’na bakan İstanbul Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Mehdi Komşul eklendi. Komşul’un kardeşi Muhammed Ziya, devlet bursuyla İngiltere’de doktora yaparken, KHK ile öğrencilikten ilişiği kesilmiş.

Trakya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Anabilim Dalı’nda yüksek lisans yapan Muhammed Ziya Komşul, 2011’de burs sınavlarını kazanarak, İngiltere’deki University of Liechester’de doktoraya başladı.

15 Temmuz’da İngiltere’deydi.

Darbe girişiminden sonra, 1 Eylül 2016’da çıkarılan 673 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile “1416 sayılı Ecnebi Memleketlere Gönderilecek Talebe Hakkında Kanun’a tabi öğrencilerden milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen FETÖ/PDY terör örgütüne aidiyeti, iltisakı veya irtibatı olan” 157 akademisyenle birlikte öğrencilikle ilişiği kesildi. Komşul, halen İngiltere’de bir teknoloji firmasında çalışıyor.”