Pierre Loti Lisesi 'güvenlik' gerekçesiyle kapatıldı

Almanya, Hollanda ve İngiltere konsolosluklarının ardından İstanbul'daki Pierre Loti Fransız Lisesi'nin Beyoğlu yerleşkesi 'güvenlik' gerekçesiyle geçici olarak kapatıldı.

Pierre Loti Lisesi 'güvenlik' gerekçesiyle kapatıldı

İstanbul Beyoğlu’ndaki Pierre Loti Fransız Lisesi’nin okul velilerine gönderdiği bilgilendirme mesajında, “terör tehdidi”ne karşı Beyoğlu yerleşkesinin 2 Şubat Perşembe ve 3 Şubat Cuma günleri kapalı olacağı bildirildi.

Velilere gönderilen bilgilendirme mesajında, “Mevcut güvenlik bağlamında ve diplomatik merciler ile bağlantılı olarak, Beyoğlu yerleşkesi 2 Şubat Perşembe ve 3 Şubat Cuma günleri kapalı olacaktır. Kontrolümüz dışındaki bu rahatsızlıktan dolayı özür dileriz, sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz. Mümkün olan en kısa sürede normale dönmeyi öngörmek için cuma günü durumun gelişimi hakkında sizi bilgilendireceğiz” denildi.

Danimarkalı sağcı Sıkı Yön Partisi (Stram Kurs) lideri Rasmus Paludan’ın Kuran yakmasının ardından başlayan gerilim nedeniyle birçok ülke, Türkiye’deki vatandaşlarını “terör” saldırısına karşı uyarmıştı. Fransa, Almanya, İngiltere ve Hollanda, “güvenlik endişesi” gerekçesiyle İstanbul’da bulunan başkonsolosluklarını kapatma kararı aldığını duyurmuştu.