Fenerbahçe'den Süper Kupa açıklaması: CİMER'in yanıtını paylaştılar

Fenerbahçe, Süper Kupa finaline ilişkin CİMER'e yaptığı başvuruyu kamuoyu ile paylaştı.

Fenerbahçe'den Süper Kupa açıklaması: CİMER'in yanıtını paylaştılar

2023 yılının tartışmalı bir kararla Suudi Arabistan’da oynanması planlanan ve Aralık ayında Riyad’da Suudi yetkililer ile yaşanan kriz neticesinde ertelenen Süper Kupa finali hakkında Fenerbahçe kulübünden açıklama yapıldı.

Kulübün CİMER’e yaptığı başvurunun paylaşıldığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“29 Aralık 2023 tarihinde Galatasaray Sportif A.Ş.-Fenerbahçe Futbol A.Ş. arasında oynanması planlanan Süper Kupa mücadelesi, katılımcı takımlar ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) arasında verilen ortak mutabakat neticesinde iptal edilmiştir.

İptal kararının, TFF ve Kulüpler nezdinde kamuoyuna açıklanmasını takiben, yaşanan süreçlerle ilgili manipülasyon içeren birçok bilgi servis edilerek, Başkanımız Ali Y. Koç hakkında asılsız iftira ve ithamlarda bulunulmuştur.

Gerek yapılan yayınlar, gerekse görsel medyada yazılan haber ve yorumlarla birlikte sosyal medyada yapılan paylaşımlar da göz önünde bulundurulduğunda, konunun odağının Süper Kupa finali olmadığı net bir şekilde görülmektedir.

TFF ve katılımcı diğer kulüp tamamen göz ardı edilerek, tüm olayların sorumluluğunun Başkanımız Ali Y. Koç özeline atfedilmeye çalışılması üzerine, devletimizin ilgili kurumlarına yaşanan tüm süreçlerin detaylıca araştırılması yönünde taleplerimiz olmuştur.

Bu talepler kapsamında; 3 Ocak 2024 tarihinde ve 14 Şubat 2024 tarihinde olmak üzere 2 kez Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’ne, 5 Ocak 2024 tarihinde TFF’ye, 14 Şubat 2024 tarihinde T.C. Adalet Bakanlığı’na ve yine aynı tarihte Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) başvuruda bulunulmuştur.

Hem Kulübümüzü hem de Başkanımız Ali Y. Koç’u hedef alan algı çalışmalarının sonucunda, kamuoyunda oluşan bilgi kirliğinin sona erdirilmesi konusundaki kararlı duruşumuz devam edecektir.”

İlgili başvurularımızın ısrarla takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.

Ayrıntılar geliyor…