"İşçi sınıfının gücünü 1 Mayıs'ta başta Taksim olmak üzere alanlarda gösterelim"

Türkiye Komünist Hareketi 1 Mayıs'a dönük bir çağrı yaptı ve emekçileri mücadeleyi yükseltmeye davet etti.

Türkiye Komünist Hareketi (TKH) önümüzdeki 1 Mayıs ile ilgili bir açıklama yayımladı. “Patronların iktidarına, yoksulluğa ve sömürüye kırmızı kart” başlığını taşıyan açıklamada tüm emekçilerin gücünü 1 Mayıs günü alanlarda gösterme çağrısı yapıldı.
Seçimlerde alınan sonucun dikkate alınmasının önemli olduğunun ancak geçim derdinin devam ettiğinin ve emekçilerin talana ve yoksulluğa karşı ses yükseltmesinin gerektiğinin vurgulandığı açıklamada TKH’nin 1 Mayıs günü başta İstanbul Taksim olmak üzere Ankara, İzmir, Antalya, Hatay, Tunceli, Sakarya ve Çanakkale’de alanlarda yerini alacağı ifade edildi.
Açıklamanın tamamı şu şekilde:
Patronların iktidarına, yoksulluğa ve sömürüye kırmızı kart
 
İşçi sınıfının gücünü 1 Mayıs’ta alanlarda gösterelim!
Ülkeyi saran seçim atmosferi sona erdi. İktidar ve muhalefetin bol keseden attığı bir seçim dönemi geride kalırken, emekçilerin geçim derdi sürüyor. Hayat pahalılığı ve yoksullaşma emekçilerin belini bükmeye devam ediyor. Yoksulluk, işsizlik ve sömürü ülkemizin acı gerçeği olarak karşımızda.
Yoksulluk ve açlık halka reva görülüyor. AKP tarafından uygulanan Orta Vadeli Plan, doğrudan ekonomik krizin bedelini işçi ve emekçilere ödetmek üzerine kurulu.
Bu böyle gitmez, geçim derdi sandıkla bitmez!
Seçimlerde emeklisiyle, emekçisiyle Türkiye işçi sınıfı iktidara bir sarı kart çıkarttı. Ancak sarı kart, iktidarı oyun dışında bırakmıyor.
O yüzden şimdi sarı kartı, kırmızı karta dönüştürme zamanıdır.
Bunun yolu ise bu gidişe, talana, yalana, yoksulluğa ve yobazlığa karşı sessizlik değil tersinden hak mücadelesinin yükseltilmesinden geçiyor. Emekçiler, emekliler ve emekçi kadınlar, emekleri, yaşamları ve gelecekleri için boyun eğmeyi değil hakkını istemeyi bilmelidir. Bunun yolu ise emekçilerin güçlerini alanlarda göstermekten geçiyor.
Emeğimiz ve geleceğimiz için 1 Mayıs alanlarına!
Partimiz Türkiye Komünist Hareketi bu düşüncelerle tüm emekçileri 1 Mayıs’ta patronların iktidarına, sömürüye, yoksulluğa ve bizi karanlığa mahkûm eden gericiliğe karşı ses yükseltmeye davet ediyor.
Partimiz 1 Mayıs günü başta İstanbul Taksim olmak üzere Ankara, İzmir, Antalya, Hatay, Tunceli, Sakarya ve Çanakkale’de alanlarda yerini alacak, emekçilerin kurtuluşunun adı olan sosyalizm bayrağını yükseltecektir.
Ülkemizin geleceğini kazanmanın ve bu gidişe son vermenin yolu emekçi kitlelerin güçlerini göstermesinden geçiyor. 22 yıllık AKP iktidarının emeğe, laikliğe ve ülkemizin bağımsızlığına yönelik verdiği tahribat ortada.
Emek, laiklik ve bağımsızlık için haydi Parti ile 1 Mayıs’a!