Erdoğan coştu: "Fetih heyecanı" ile AB'ye rest çekti

Erdoğan, İstanbul'un kurtuluşu için büyük bir organizasyon hazırlandığını açıklarken, o heyecanla AB'ye de rest çekti.

Erdoğan coştu:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’un kurtuluşu için büyük bir organizasyon hazırlandığını işaret ederek, “29 Mayıs’ta Yenikapı çok farklı. İnşallah İstanbullular fethi bu sene daha farklı kutlayacağız.” dedi.

Bangladeş’teki olaylara da değinen Erdoğan, “Suriye’de 12 milyon insan mağdur edilmişken hiçbir Müslüman bu vebalden kendini ayrı tutamaz. Şu anda Bangladeş’te olanlara sessiz kalanlar da kendini ayrı tutamaz.” şeklinde konuştu.

AB’ye rest çekti

Erdoğan’ın gündeminde vizesiz Avrupa konusu da vardı. Erdoğan, Türkiye’nin “terörle” mücadelesine AB’nin müdahale etme peşinde olduğunu ifade ederek, “Şu an AB, vize için terörle mücadele yasasını değiştirin diyor. Siz önce Avrupa Parlamentosu yanına çadır kuran teröristlere izin veren zihniyetinizi niye değiştirmiyorsunuz?” dedi.

Başkanlıktan geri dönüş yok

AB’nin bu isteğine sert çıkan Erdoğan, “Teröristlere çadır kurduracaksın, bize de vize şartı süreceksin. Hadi bakalım, biz yolumuza gidiyoruz, sen de yoluna git. Kiminle anlaşabiliyorsan onunla anlaş.” şeklinde konuştu.

“Boşuna davul zurna çalmayın”

Erdoğan ayrıca, yaşanan siyasi gelişmeler üzerinden ekonomi için felaket tablosu çizenlere de seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu:

“Hemen başladılar, ‘Ekonomide ne olacak? diye… 2008’de ekonomi dibe vuracak dediler, ben teğet geçecek dedim, geçti. Yine aynı şeyleri yapıyorlar. Ülke dimdik ayakta, boşuna davul zurna çalmayın. Bize eğilmek yaraşmaz, sadece Rabbimiz’in huzurunda rükuda eğiliriz.”