Yunanistan'da büyük grev

Yunanistan’da bugün sosyal sigortalarla ilgili kanun tasarısına karşı büyük bir grev başlıyor. Yunan halkı Sosyal sigortalarla ilgili kanun tasarısına karşı grev başlattı. Tasarıya karşı çıkan sendikalar sabah saat 11.00’de Klathmonos Meydanı’nda, Yunanistan Komünist Partisi’ne yakın olan Tüm İşçilerin Militan Cephesi (PAME) ise saat 10.30’da Omonoia Meydanı’nda, küçük sanayici ve tüccarlar ise aynı saatte Mitropoleos’da toplanacak. Grev... View Article

Yunanistan'da büyük grev

Yunanistan’da bugün sosyal sigortalarla ilgili kanun tasarısına karşı büyük bir grev başlıyor.

Yunan halkı Sosyal sigortalarla ilgili kanun tasarısına karşı grev başlattı. Tasarıya karşı çıkan sendikalar sabah saat 11.00’de Klathmonos Meydanı’nda, Yunanistan Komünist Partisi’ne yakın olan Tüm İşçilerin Militan Cephesi (PAME) ise saat 10.30’da Omonoia Meydanı’nda, küçük sanayici ve tüccarlar ise aynı saatte Mitropoleos’da toplanacak.

Grev bugünle sınırlı kalmayacak

Bugünkü greve özel sektörde çalışan doktorlar, eczacılar, diş doktorları ve fizyoterapistler de katılıyor. Aynı zamanda avukatlar Pazartesi gününe, noterler Cuma gününe kadar işlerine gitmeyecek. Bu arada 24 saat boyunca ülkenin tüm benzin istasyonları kapalı olacak. Gemiler de limanlarda bağlı kalacak. Taksi şoförleride greve giriyor. Olympic Air’de çalışanların ilan ettiği dört saatlik grev yüzünden birçok uçuş iptal oldu.

Metro, Tren ve Tramvay greve katılım için çalışacak

Metro, tren ve tramvayda çalışanlar, grevlere katılacakların merkeze inebilmeleri için saat 10.00’dan 15.00’e kadar işlerine gidecek.

İşçiler Sendikası GSEE yaptığı açıklamada “Üçüncü ve en sert memoranduma, bizlere sorulmadan bugünü ve yarını yıkan kararlara karşıyız” dedi.