Alman parlamenterlerden Adalet Yürüyüşü'ne destek

Almanya Federal Meclis Milletvekilleri yaptıkları ortak çağrıda Adalet Yürüyüşü’ne destek verdiklerini açıkladılar.

Alman parlamenterlerden Adalet Yürüyüşü'ne destek

Almanya Federal Meclis Milletvekillerinden Dr. Dorothee Schlegel, Bärbel Kofler, Michelle Müntefering (Alman-Türk Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı, Dış Politika Çalışma Grubu) ile Frank Schwabe (İnsan Hakları ve İnsani Yardım Çalışma Grubu Sözcüsü) yaptıkları ortak çağrıda Adalet Yürüyüşü’ne destek verdiklerini açıkladılar.

“TÜRK ADALET SİSTEMİ ARTIK BU İSMİ TAŞIMA HAKKINI KAYBETMİŞTİR”

Alman vekiller yaptıkları ortak açıklamada şöyle dediler:

Adalet Yürüyüşü’nü saygıyla karşılıyor ve destekliyoruz.

Enis Berberoğlu’nun 25 yıl hapis cezasına çarptırılması şunu kanıtlamaktadır: İsmini adalet kavramından alan Türk adalet sistemi, artık bu ismi taşıma hakkını kaybetmiştir.

Başta CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu olmak üzere, bugünlerde tüm baskı ve tutuklama tehditlerine rağmen demokrasi için yollara dökülen Türkiye’deki çok sayıda insanın sergiledikleri cesaret önünde saygıyla eğiliyoruz ve kendilerini desteklediğimizi ilan ediyoruz.

Bu Adalet Yürüyüşü, Anayasa değişikliği referandumunda yaklaşık yüzde 50 oranında “Hayır!” diyen, Türk toplumundaki demokratik güçleri sembolize etmektedir.

Bu yürüyüşe; vatandaşlık hak ve özgürlükleri uğruna mücadele etmek üzere arkasında çok sayıda insanı toplaması yolunda, ayrıca inançlarını ve demokratik değerleri giderek güçlenen korku ortamının ve toplumsal bölünmenin karşısına çıkarmaları için kendilerine kuvvet verme konusunda gerekli güce ulaşması yönündeki dileklerimizi iletiyoruz.”