Aziz Kocaoğlu töreni terk etti

İzmir'de açılış töreni sırasında sözleri AKP'li bir grubun sloganlarıyla kesilen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı töreni terk etti.

Aziz Kocaoğlu töreni terk etti

İzmir’de İZBAN’ın Selçuk hattının açılış töreni sırasında sözleri AKP’li bir grubun ‘Recep Tayyip Erdoğan’ sloganlarıyla kesilen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu töreni terk etti.

Kocaoğlu, Başbakan Binali Yıldırım’ın da katıldığı açılış töreni sırasındaki konuşmasında sözlerine “Sayın Başbakanım, Sayın Bakanlarım, Sayın Valim, milletvekillerim, belediye başkanlarım, STK’larımızın değerli başkanları, sevgili Selçuklular, sevgili İzmirliler hepinizi selamlıyorum. Evet, 2014 yılında Büyükşehir Belediye Başkanı olduğum andan itibaren…” sözleriyle başladı.

Alandan sloganlar yükselince bir süre duraklayan Kocaoğlu şöyle devam etti:

“Değerli arkadaşlar, dinlerseniz sözümü kısa kesip ineceğim. Bu projenin fikir babası da, uygulayıcısı da Sayın Başbakanımız burada. Bu projenin anası da babası da İzmir Büyükşehir Belediyesidir. Bunu böyle bilin, Sayın Başbakan’a sorun. Ayıptır, ayıptır, bu yaptığınız 40’ı geçti. Ben Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşıyım. Ben sizlerin oylarıyla, yüzde 56 oy almış belediye başkanınızım. Siz nezaket kuralları içinde beni dinlemek zorundasınız. Bu proje Sayın Başbakanımız kadar benim projemdir. Buna göre davranılması ve adam gibi durulması gerekmektedir. Adam gibi durmaya çağırıyorum, adam gibi durun, hepinizi saygıyla selamlıyorum”

Binali Yıldırım: Erdoğan’a tahammül edemeyenler var

Başbakan Binali Yıldırım, İzmir’de katıldığı törende Aziz Kocaoğlu’nun sloganlar sonrası töreni terk etmesiyle ilgili, “Başkan niye sinirlendi anladınız mı? Demek ki Recep Tayyip Erdoğan sevgisine hala tahammül edemeyenler var. Aziz Başkan’ın şekeri var. Birden şekeri çıktı vitesler attı. Ama öfke onun olsun, sevgi bizim olsun” dedi.

İşte Kocaoğlu’nun töreni terk ederek bitirdiği konuşması: