Sarıkamış anmasında İngiltere bayraklı mont giyen bakan konuştu: Bana giydirdiler...

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'dan İngiltere bayraklı 5000 liralık mont açıklaması.

Sarıkamış anmasında İngiltere bayraklı mont giyen bakan konuştu: Bana giydirdiler...

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde, Sarıkamış Harekatı’nın 102. yılı anma etkinlikleri çerçevesinde dün düzenlenen yürüyüşte Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın İngiltere bayraklı ve değerinin 5000 TL olduğu iddia edilen mont giymesi eleştirilere neden olmuştu. Bakan Arslan konuyla ilgili açıklama yaptı.

Hürriyet’ten Aysel Alp’in haberine göre, TBMM Genel Kurulu’ndan gazetecilere açıklama yapan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, dün giydiği montun kendisine ait olmadığını belirtti.

Arslan açıklamasında, “Böyle bir konuyla gündeme gelmekten dolayı çok üzgünüm. Ama şunu düzeltmek isterim ki bu mont benim değil. Organizasyonu yapan şirket o koşullara uygun olarak montlar hazırlamış. Orada bana da bu montu giydirdiler. Orada 60 bin tane üzerinde ay yıldız olan bere ve kaşkol dağıtıldı. Kendime ait daha korunaklı bere olmasına rağmen ben de herkes gibi bunu takmayı tercih ettim. Orada şehitlerimizi anarken böyle bir konuyla gündeme gelmek beni çok üzdü” ifadelerini kullandı.