CNN Türk Şirin Payzın'la da yolları ayırdı

Şirin Payzın 17 yıldır çalıştığı CNN Türk'ten ayrıldığını duyurdu.

CNN Türk Şirin Payzın'la da yolları ayırdı

Şirin Payzın 17 yıldır çalıştığı CNN Türk’ten ayrıldığını duyurdu.

Doğan Medya Grubu’nun, Demirören Medya Grubu’na satışının ardından CNN Türk’te yaşanan ayrılıklara bir yenisi daha eklendi. Şirin Payzın Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile CNN Türk’ten ayrıldığını bildirdi.

Payzın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “17 senelik birliktelik bugün resmi olarak bitti. CNNTÜRK’le yollarımızı ayırdık.” ifadelerinde bulundu.

Payzın’ın ayrılık mesajı şöyle;

“17 senelik birliktelik bugün resmi olarak bitti. CNNTÜRK’le yollarımızı ayırdık. Neler sığmadı ki 17 yıla.Afganistan,Irak, Suriye’de ki savaş bölgelerinden yapılan yayınlar,bir muhabir olarak canla başla çalışma.11 Eylül ve sonrasında değişen herşey, İran, Lübnan, Filistin, İsrail, Kosova yani muhabir olarak asla kopmadığım bölgeler .. canlı yayınlar, özel haberler, haber takipleri.. sonra lider röportajları ! Trump’dan Hillary Clinton’a , Tarık Aziz’den AB liderlerine .. Davos’lar, AB zirveleri , Washington ‘dan bildirmeler, Nevruz’lar..

Soma gibi , Van depremi gibi yüreğimizi yakan haberler , seçimler.. yüzlerce canlı yayın, yüzlerce haber.. Dış haber muhabirliği ile başladım sonra Yeni Gün Hafta Sonu ‘nu yarattık ve ilk defa bir haftasonu kuşağı yayınlandı haber kanallarında ..

Sonra , Ne Oluyor? başladı . 9 sezon yayınlandı .. kimi hararetli kimi sakin , yüzlerce konuyu, siyaseti, haberi tartıştık teke tek röportajlarda Muhalefet liderlerine , Bakanlara ,Milletvekillerine soru sordum .. bazen kızdılar , bazen güldüler ,bazen manşet oldular.

Ama sormaktan asla vazgeçmedim . Ve tabii bu süreçte onlarca renkli gömleğim de bana ve size eşlik etti. CnnTürk bana , ben ona çok şey kattık birlikte haber ve gazetecilik ödülleri kazandık. Sektörün en iyi kameraman, muhabir, editör, yönetmenleriyle çalıştım..

Şimdi yeni bir sayfa .. Çok yakında yeniden buluşmak üzere”

https://twitter.com/siring/status/1047917461226622976