Gençlik ve Spor Bakanı'ndan erken seçim yorumu: Şimdi muhalefet şokta, ne yapacağını şaşırdılar

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, karşılarında aday konusunda daha karar verememiş bir muhalefet olduğunu söyleyerek, "Muhalefet adayını bile belirleyemedi ama, şu anda aday sayısı artıyor. Bana kalırsa biraz geç kalırsa, Sayın Kılıçdaroğlu sıraya bile giremeyecek" dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı'ndan erken seçim yorumu: Şimdi muhalefet şokta, ne yapacağını şaşırdılar

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Bakan Bak, burada yaptığı açıklamada 24 Haziran seçimlerine değinerek, karşılarında aday konusunda daha karar verememiş bir muhalefet olduğunu söyledi.

Bakan Bak, “Muhalefet adayını bile belirleyemedi, ama şu anda aday sayısı artıyor. Bana kalırsa biraz geç kalırsa Sayın Kılıçdaroğlu sıraya bile giremeyecek. Adaylar konusunda daha karar vermemiş karşınızda bir muhalefet var. Milletimiz, ülkenin bekası için doğruyu görecektir. Milletimize güveniyoruz, milletimizin değerlendirmesini, onun terazisinin ne kadar hassas olduğunu biliyoruz. Biz büyüyen, gelişen güçlü Türkiye istiyoruz. O yüzden de Cumhurbaşkanımızla yol yürümeye devam edeceğiz. Bu ülke üzerinde oynanan oyunlara önemli bir cevap olacaktır bu seçim” dedi.

Bakan Bak, muhalefetin daha önce ‘erken seçim’ istediğini, ancak şimdi yapılacak seçimi ‘baskın seçim’ olarak nitelendirdiğini belirterek, şöyle konuştu:

“Mecliste muhalefet bu baskın seçim oldu, diyordu. Tabi siz iki de bir hodri meydan diyor, hadi seçime diyordunuz. AK Parti’yi tanımıyorlar. AK Parti’de bir seçim biter, hemen ertesi güne teşkilatlar hazır. Çünkü AK Parti teşkilatları milletin kendisidir. Gençlik kolları, kadın kolları ve ana kademeyle her zaman her yerde seçime hazırdır. Şimdi muhalefet şokta, ne yapacağını şaşırdılar. Bir yandan Cumhurbaşkanları adayları ortaya çıktı, bir yandan transfer sezonu başladı. Takip ediyorsunuz; milletvekilleri transfer oluyor. Bu tabi CHP’nin genelinde, eskiden beri var. Ama bu transferler bu oyunlar milletin tasvip etmediği şeyler. Çünkü millet, sadece sandıktan hesabı sorar. Biz her zaman milletle beraberiz, millete güveniyoruz. Gençlik Kolları Kongresindeyiz, Türk siyasetinde gençleri siyasete yerleştiren, onların önünü açan lider Recep Tayyip Erdoğan’dır. Gençler şu çok önemli; uyuşturucuyla mücadele bizim Bakanlığımızın birinci görevi. Öncelikle mahalledeki gençlerle beraber olacağız, onlarla sohbet edeceğiz, onları bizim toplantılarımıza çağıracağız, onları yalnız bırakmayacağız. Anneler, babalar çocuklarına sahip çıkacak. Gençler olarak Sakarya muhteşem bir spor kültürüne sahip. Sakarya, Türk futbolu ve sporunda önemli bir yere sahip” diye konuştu.