Şair Ahmet Telli'ye Hacettepe Üniversitesi'nde faşist saldırı

Hacettepe Üniversitesi'nde edebiyat söyleşisine katılan şair Ahmet Telli faşistler tarafından, "Hacettepe sana mezar olacak" sözleriyle tehdit edildi.

Şair Ahmet Telli'ye Hacettepe Üniversitesi'nde faşist saldırı

Hacettepe Üniversitesi’nde edebiyat söyleşisine katılan şair Ahmet Telli faşistler tarafından, “Hacettepe sana mezar olacak” sözleriyle tehdit edildi.

Gazete Duvar‘dan Serkan Alan’ın haberine göre, Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde, ‘Cumhuriyet Döneminde Edebiyat’ konulu söyleşiye konuk olarak katılan şair Ahmet Telli bir grup faşistin saldırısına uğradı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Ahmet Telli, söyleşi sırasında bölüm sekreterinin içeriye girerek, “Salonu boşaltın tutamıyoruz kapıdakileri” dediğini söyleyerek öğrenciler arasında tartışma yaşanmaması için salondan tek başına ayrıldığını ifade etti.

Etkinliği düzenleyen öğrencilere bir şey olmaması için söyleşinin ardından tek başına okuldan çıkmak istediğini, bu sırada kalabalık bir grup tarafından yolunun kesildiğini belirten Telli, yaşananları şöyle anlattı:

“Çok naif ve keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Çok memnun olduklarını söyledi öğrenciler. Söyleşi devam ederken bölüm sekreteri içeriye girdi. ‘Salonu boşaltın tutamıyoruz kapıdakileri’ dedi. Sonrasında etkinliği düzenleyen gençleri tehlikeye atmamak için tek başıma salondan çıktım. Kapıda bekleyen 30-35 kişilik güruhun arasından geçtim. Arkamdan slogan atmaya tehdit etmeye başladılar. ‘Hacettepe sana mezar olacak’ diyerek bağırdılar. Taksiye gidene kadar sloganları devam etti.”