Ataşehir Belediyesine haciz için süre

Ataşehir Belediyesi'ne araç kiralayan bir şirket, alacaklarını için haciz işlemi başlattı. Şirketin avukatıyla yapılan görüşmelerden sonra Ataşehir Belediyesi'ne ek süre verildi.

Ataşehir Belediyesine haciz için süre

Araç kiralama şirketinin avukatı Yavuz Selim Aydın, belediye önünde açıklama yaptı.

İstanbul’da, Ataşehir Belediyesi’ne araç kiralayan şirketin avukatları, alacaklarının tahsil edilemediğini belirterek, icra yoluyla haciz işlemi için bugün belediyeye geldi. Görüşmelerin ardından belediyeye ek süre verildiği öğrenildi.

Belediyeye girmeden önce, bina önünde gazetecilere açıklama yapan şirketin avukatı Yavuz Selim Aydın, birikmiş alacakları nedeniyle yaklaşık bir seneden beri belediyeye açmış oldukları icra takibinin devam ettiğini, yaklaşık 15 milyon lira birikmiş alacak olduğunu söyledi.

“Bu alacaklar karşılığında icra takibine geçtik. Tahsil yoluna gitmeye çalışıyoruz ancak, yapmış olduğumuz icra takibinde de herhangi bir sonuç elde edemedik” diyen Aydın, “Çok bir yol kat edemedik açıkçası. Kısmi olarak ödemeye çalışıyorlardı, belli başlı ufak tefek ödemeler yapıldı ama hizmet devam ettiği için bunlar aylık hak edişleri dahi karşılayamıyor” şeklinde konuştu.

‘ÖDEME YAPILMAZSA MALZEMELERİ ALACAĞIZ’

Borcun birikmeye devam ettiğini dile getiren Aydın, şöyle devam etti:

“Ödeme yapılacak diye bizden süre istendi. Süreyi de verdik kendilerine. Bu süre sonunda da herhangi bir sonuç elde edemedik. Tekrardan geldik, belediyede haciz işlemleri yapıp muhafaza yapacağız. Son görüşmemizde de daha önceki görüşmelerimizde de ‘bankalardan vesaire ödeme alacağız biz, bunlar karşılığında ödeme yapacağız’ dendi ama mesela belediye kredi çekiyordu, kendi kredi borçlarını dahi ödeyemiyordu. Bankaların kendi hacizleri de var, o yüzden bize herhangi bir ödeme yapamadılar. Ödeme yapılmadığı takdirde mecburen malzemeleri alacağız. Çünkü başka çaremiz kalmadı.”

‘BELEDİYENİN ARAÇLARINI BULAMADIK’

Kiraladıkları araçların belediyede kalmaya devam ettiğini aktaran Yavuz Selim Aydın, “Belediyenin kendine ait araçlar da vardı, bunlara haciz işlemi uyguladık ama 2-3 hafta önce tekrar bunların muhafazası için işlem yapmaya geldik ve belediyenin bütün otoparklarını dolaştık ancak araçların hiçbirini bulamadık.

Görüşmelerin ardından belediyeye ek süre verildiği öğrenildi. (DHA)