Bülent Turan'dan partisini seçmeyenlere: Çok iş yaptık ama kolibasili kafalıları tercih ettiniz...

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan CHP’ye oy veren Bayramiçlilere "Bu kolibasili kafalıları tercih ettiniz" diye seslendi.

Bülent Turan'dan partisini seçmeyenlere: Çok iş yaptık ama kolibasili kafalıları tercih ettiniz...

AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili  Bülent Turan, geçtiğimiz günlerde Kurban Bayramı programı kapsamında Bayramiç’te düzenlenen bayramlaşma programında büyük bir skandala imza attı.

AKP’li Turan, 31 Mart yerel seçimlerinde CHP adayı Mert Uygun’un Belediye Başkanı olduğu Bayramiç’te halkın tercihini eleştirmek isterken CHP’lilere hakaret etti.

Konuşmasında “Hep söylüyoruz. ‘İş bilenin at kuşananın’ diye. Bakın Bayramiç’te tarihi bina restorasyonları, altyapı gibi birçok konuyu yoluna koyduk. Saadettin Bey beş yıl görev yaptı burada. Siz hiç duydunuz mu sudan zehirlenme diye bir şey duydunuz mu? Duymadınız değil mi? Daha dün başladılar göreve, sayıları aldım 600’den fazla hemşehrimiz hastanelik olmuş. Görüştüm ilgililerle suların içinde klor yok. Sen ne iş yaparsın ya? Suların içinden kolibasili çıktı, lağım çıktı lağım…” diyen Turan, daha sonra ise  “Ama şunu söyleyeceğim, Bayramiç’te çok iş yaptık, çok emek verdik, Bayramiçliler bu kolibasili kafalıları tercih etti. Sitem etmiyorum, saygı duyuyorum ama üzüntümü söylüyorum” dedi.

CHP’DEN ‘ÖZÜR’ ÇAĞRISI

CHP Bayramiç İlçe Başkanı Sururi Savaş ise bu skandal konuşmaya ilişkin “Sayın Bülent Turan, siz İstanbul, Ankara siyaseti yapmaya alışmışsınız. Biz Bayramiçliler bu tarz siyaseti benimsemiyoruz. Seçilmiş arkadaşlarımız toplumun verdiği güç ve destek ile görevlerini idrak etmeye devam ediyor. Belediyemizin hatalı olduğu konular olabilir. Bizler her türlü eleştiriye açığız. Siz iktidar partisinde bir milletvekilisiniz. Bizlere düşmanca yaklaşmanız, o gün sizi şiddetle alkışlayan beş on fanatik tarafından hoş karşılanabilir ki zaten bu arkadaşların fanatizmi sizin partinizde 1500 oy ile hezimet getirmiştir. Partimizin seçilmişlerine olan ‘Koli basili kafalılar’ cümlenizden dolayı, açık net bir özür bekliyoruz.” açıklaması yaptı.