Destici nefret kustu: Ermeniler CHP'lilerin akrabası olduğu için...

'Cumhur İttifakı'nın küçük ortağı BBP'nin lider Mustafa Destici, Ermenileri hedef alan ifadeler kullandı.

Destici nefret kustu: Ermeniler CHP'lilerin akrabası olduğu için...

BBP lideri Mustafa Destici, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un 24 Nisan’ı ‘Ermeni soykırımını anma günü’ ilan etmesini eleştirirken, ırkçı ve düşmanlığı körükleyici ifadeler kullandı.

“Ermenistan’dan kaçak olarak ülkemize gelip karnını doyuran 100 bin Ermeni var.” diyen Destici, “Ben diyorum ki bunları sınır dışı edelim. CHP zihniyetinde olanlar bunu hiç gündeme getirmiyorlar. Getirmezler çünkü akrabaları onlar.” ifadelerini kullandı.

Partisinin Eskişehir’in Sivrihisar Belediye Başkan adayı Mehmet Çini’nin tanıtım töreninde konuşan Destici, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un 1915 olaylarıyla ilgili açıklaması hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Ermeni soykırımı” iddialarını reddeden Destici, “Macron değil, bütün dünya birleşse bunu kabul ettiremez” dedi ve sözlerine şöyle devam etti:

“Siz kimsiniz? Sen önce kendi soykırımlarının hesabını ver. Sen Cezayir’de 2 milyon Müslümanın ölümüne sebep oldun. Sen Ruanda’da darbeyi destekledin, 800 bin masum insan hayatını kaybetti. Sen önce bunların hesabını ver. Siz daha dün Kanuni’nin eteğini öpüp yardım istiyordunuz. Sen kimsin de bu millete racon kesiyorsun, Ermeni soykırımı yapıldığını iddia ediyorsun. Bunu reddediyoruz. Kabul etmiyoruz. Macron değil, bütün dünya birleşse bunu kabul ettiremez. Bu büyük bir yalandır. Bugün Ermenistan’dan kaçak olarak ülkemize gelip karnını doyuran 100 bin Ermeni var. Ben diyorum ki bunları sınır dışı edelim. Bunlar bir taraftan Türkiye aleyhine lobi gerçekleştiriyor, bir taraftan da biz bunları besliyoruz. CHP zihniyetinde olanlar ya da siyonist emperyalistlerin Türkiye’deki maşaları hep Suriyeli mültecileri gündeme getiriyorlar ama Ermeni kaçaklarını hiç gündeme getirmiyorlar. Getirmezler çünkü akrabaları onlar. Bizler her şeyin bilincindeyiz.”