Kuzu Akit'e 'içini döktü': Bir tek bana makam vermedi

AKP'li Kuzu, Erdoğan'dan birkaç kez makam talebinde olmasına rağmen kendisine izin vermediğini söyledi.

Kuzu Akit'e 'içini döktü': Bir tek bana makam vermedi

Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyesi ve Eski AKP İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a karşı “sitem”ini dile getirdi.

Gerici yayın Yeni Akit’e konuşan konuşan Burhan Kuzu parti kurma hazırlığında olan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ı şöyle eleştirdi: “Bu isimler makamda iken neden parti kurma çalışmaları içerisinde olmadılar. Makamlarını kaybedince bu işe giriştiler. Ben parti kurmalarını doğru bulmuyorum. Parti kurmak bir çözüm yolu değil, rüzgarın esmesi yani boşluğun olması gerekir. Rüzgar esmezse parti tutmaz, yeni oluşumlarda da bu rüzgarı görmüyorum. Oylar bölünerek bir yere varılamaz.”

ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ

Şehir Üniversitesi üzerinden yaşanılan tartışmalara da değinen Burhan Kuzu, “Şehir Üniversitesi iyi eğitim veren bir üniversite. Ancak ortada bir borç var ve bu borç ödenmek zorunda. Bunun sorumlusu Cumhurbaşkanı Erdoğan değil, üniversitenin yöneticileridir” dedi.

‘İZİN VERMEDİ’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın herkese bir makam verdiğini, bir tek kendisine vermediğini ifade eden Burhan Kuzu, “Ben üç dönemde Meclis Başkanı olayım dedim. Tayyip Bey izin vermedi. Seçimle gelen bir yerdi. Temayül yapıldı en çok oyu da ben aldım. Benimle arasında bir sorunda yok. Ben dobra bir adamım” dedi.