Nihat Hatipoğlu'nun canlı yayında 'din değiştirttiği' çocuğun annesinden tepki

Nihat Hatipoğlu'nun canlı yayında 'din değiştirttiği' 13 yaşındaki Ermeni çocuğun ailesinden ''Onayım alınmadı. Çocuğum kesinlikle Müslüman değil.'' tepkisi geldi.

Nihat Hatipoğlu'nun canlı yayında 'din değiştirttiği' çocuğun annesinden tepki

Nihat Hatipoğlu’nun Sultanahmet Meydanı’ndan yaptığı canlı Ramazan programı sırasında ‘kelime-i şehadet’ getirterek ‘din değiştirttiği’ 13 yaşındaki Ermeni çocuğun ailesinden yalanlama geldi.

Evrensel’de yer alan habere göre, HDP Milletvekili Garo Paylan ile iletişime geçen anne çocuğunun kendisinin onayı alınmadan ekrana çıkarıldığını söyleyerek, “Çocuğum kesinlikle Müslüman değil” dedi. Hatipoğlu programda aileden onay alındığını söylemişti.

Ailenin, yılardır Türkiye’de yaşayan Ermenistanlı bir aile olduğunu ifade eden Paylan şunları anlattı:

“Annesi olay üzerine bana ulaştı. Bunun kendi rızasıyla kesinlikle olmadığını söyledi. Türkçesi yarım yamalak bir Türkçe. Programdan arandığını ama ne olduğunu anlamadığını ve videoyu gördüğünde şok olduğunu anlattı. Çocuğunun istismar edildiğini, kesinlikle Müslüman olmadığını, sünnet olmadığını söyledi.”

‘ÇOCUK İSTİSMARIYLA KARŞI KARŞIYAYIZ’

Yaşananı büyük bir skandal olarak niteleyen Paylan, “Çocuğu ‘Orada ünlü insanlar var, yemek veriyorlar’ diyerek arkadaşı programa götürmüş. 13 yaşındaki çocuktan bahsediyoruz. Önemli bir çocuk istismarıyla karşı karşıyayız” dedi.

‘RTÜK’E ŞİKAYETTE BULUNACAĞIM’

Paylan konuyla ilgili gerekli girişimlerde bulunacağını ifade ederek, “Bu işin peşini bırakmayacağım RTÜK’e şikayette bulunacağım, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığıyla görüşeceğim” dedi.

Garo Paylan konuya ilişkin sosyal medyadan da açıklamada bulunara ”Nihat Hatipoğlu’nun istismar ettiği Arthur’un annesi ile görüştüm. 13 yaşındaki oğlunun kendisinin onayı olmadan programda ekrana çıkarıldığını söyledi. Çocuk istismarı yapan program hakkında yarın RTÜK’e ve savcılığa suç duyurusunda bulunacağım.” ifadelerine yer verdi.