14 yaşındaki çocuk işe giderken bıçaklanarak öldürüldü

Konya’da yaşayan Suriyeli 14 yaşındaki Vail El Mansur, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

14 yaşındaki çocuk işe giderken bıçaklanarak öldürüldü

Konya’da yaşayan Suriye uyruklu 14 yaşındaki Vail El Mansur, 16 yaşındaki ağabeyi Abdurrahim El Mansur ile çalıştığı iş yerine giderken dün akşam tartıştığı Suriyeli akranları tarafından bıçaklandı. El Mansur, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Polis, kaçan saldırganları, kimliklerini belirleyerek yakalamak için çalışma başlattı.

Olay, saat 08.00 sıralarında Selçuklu ilçesi Musalla Bağları Mahallesi Kağızmanlı Sokak’ta meydana geldi. Terzide çalışan Vail El Mansur, ağabeyi Abdurrahim El Mansur ile iş yerine gitmek için yola çıktı. Kardeşler bindikleri tramvaydan indikleri sırada yaşadıkları Şükran Mahallesi’nde oturan grupla karşılaştı.

Bilinmeyen bir nedenle saldırganlarla tartışan Vail El Mansur ve ağabeyi, aralarındaki tartışma kavgaya dönünce ara sokaklara girerek kaçmaya başladı. Ancak peşlerinden gelen saldırganlardan biri Vail El Mansur’u göğsünden bıçakladı. Kanlar içinde kalan El Mansur, ihbar üzerine gelen ambulansla kaldırıldığı özel bir hastanede yaşamını yitirdi.

Polis, saldırıdan yara almadan kurtulan Abdurrahim El Mansur’un verdiği bilgiler doğrultusunda kaçan şüphelileri belirleyip, yakalamak için çalışma başlattı.