Komünistlerden asgari ücret tepkisi: AKP, emekçilerle dalga geçiyor!

TKH'nin açıklamasında, "AKP kadroları, çifter çifter maaş alırken emekçilere reva görülen sefalet ücretidir. İnsanca yaşanacak bir ücret için tek yol AKP’ye ve sermayeye karşı mücadeledir." denildi.

Komünistlerden asgari ücret tepkisi: AKP, emekçilerle dalga geçiyor!

Türkiye Komünist Hareketi (TKH), 2021 yılı asgari ücretin 2825 lira olarak açıklanmasının ardından bir açıklama yayımlarak, “AKP kadroları, çifter çifter maaş alırken emekçilere reva görülen sefalet ücretidir.” ifadelerine yer verdi.

Açıklamada yoksulluk sınırının 8 bin 197 lira olduğu belirtilirken asgari ücretteki artış oranıyla emekçilerle ‘dalga geçildiği’ ifade edildi.

Patron örgütünün ‘memnuniyet’ sözlerinin de hatırlatıldığı açıklamada, “AKP, sermaye sınıfının partisidir. Asgari ücrete yapılan zam patronları sevindirmiş, emekçileri ise sefalet ücretiyle yaşamaya bir kez daha mahkum etmiştir.” denildi.

“AKP, emekçilerle dalga geçiyor!” başlıklı açıklamanın tamamı şöyle:

“Yoksulluk sınırının 8.197 tl olduğu ve bekar bir işçinin “yaşama maliyetinin” 3.073 TL olduğu bir düzende AKP tarafından asgari ücrete yapılan artış oranı emekçilerle dalga geçmektir.

Yoksulluk ve işsizliğin her geçen gün arttığı ülkemizde AKP tarafından belirlenen asgari ücrete yapılan artış, AKP’nin sınıfsal kimliğini de bir kez daha gözler önüne sermiştir.

AKP, sermaye sınıfının partisidir. Asgari ücrete yapılan zam patronları sevindirmiş, emekçileri ise sefalet ücretiyle yaşamaya bir kez daha mahkum etmiştir.

AKP kadroları, çifter çifter maaş alırken emekçilere reva görülen sefalet ücretidir.

İnsanca yaşanacak bir ücret için tek yol AKP’ye ve sermayeye karşı mücadeledir.”