Rasim Ozan Kütahyalı’nın FETÖ hakkındaki övgü dolu paylaşımı ortaya çıktı

Rıdvan Dilmen’in spor dünyasındaki FETÖ çıkışının ardından Kütahyalı’nın, “Melih ve Osman Gökçek kadar Hocaefendi’yi sevmek konusunda duyarlı insanlar yoktur” şeklinde paylaşımları ortaya çıktı.

Rasim Ozan Kütahyalı’nın FETÖ hakkındaki övgü dolu paylaşımı ortaya çıktı

NTV’de “%100 Futbol” programında konuşan eski milli futbolcu ve televizyon yorumcusu Rıdvan Dilmen’in, spor dünyasını sarsan açıklamalarından sonra Rasim Ozan Kütahyalı’nın FETÖ ile ilgili paylaşımları ortaya çıktı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin görevden istifa ettirilen eski Belediye Başkanı İbrahim Melih Gökçek’in kanalı Beyaz TV’de futbol yorumculuğu yapmaya devam eden Kütahyalı’nın, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’i öven paylaşımları tekrar gündeme geldi. Boşnaklara yönelik ırkçı söylemlerinin ardından çok sert tepkilerle karşılaşan Kütahyalı, önce ekranlardan uzaklaştırılmış daha sonra tekrar AKP’li Gökçek’in kanalı Beyaz TV’de boy göstermeye devam etmişti.

Dün futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, birçok spor insanına işaret ederek yaptığı açıklamalarda Kütahyalı’nın FETÖ ile bağlantılarını da gündeme getirdi. Dilmen, “Gelelim Rasim Ozan Kütahyalı’ya” diyerek açtığı satır başında, AKP’li yorumcuya seslenerek, “Sen 3 Temmuz sürecinde FETÖ sevdalısıydın. İsmail Er, FETÖ sevicisi İsmail Er. Senin gibi adamlar hapishanede şimdi. Sayın Bakan, bu arkadaş sizi o makama getiren Sayın Cumhurbaşkanına hakaret eden adam, dalga geçen adam. Sizin bu arkadaşla İstiklal’de yürümeye hakkınız yok. Boşnak kardeşlerimize en ağır hakareti yapan ROK, Gökçek’lerin kanalına çıkıyor. AKP’ye yakın olduğu için Cumhurbaşkanı’na yazıyor. Cumhurbaşkanı duysa saniye tutmaz” dedi.

Dilmen’in eleştirilerinin ardından Kütahyalı’nın, 2013’te FETÖ, Melih Gökçek ve Osman Gökçek hakkında attığı övgü dolu paylaşımları gündeme geldi. Kütahyalı yaptığı paylaşımında, “Melih ve Osman Gökçek kadar Hocaefendi’yi sevmek konusunda duyarlı insanlar yoktur… Fitneci alçaklar sert kayaya çarptı”  ifadelerini kullandığı ortaya çıktı.