Türkiye Komünist Hareketi'nden 1 Mayıs özel yayını

Türkiye Komünist Hareketi (TKH), Kovid-19 pandemisi tehdidi altında ve "Dünyayı Sosyalizm Kurtaracak" sloganı girilen 1 Mayıs'ı yapacağı özel yayın ile karşılayacak.

Türkiye Komünist Hareketi'nden 1 Mayıs özel yayını

Türkiye Komünist Hareketi (TKH), koronavirüs salgını koşullarında karşıladığımız 2010 1 Mayıs’ında sosyal medya kanalları üzerinden yayınlar gerçekleştirecek.

TKH Genel Başkanı Aysel Tekerek, İnşaat ve Yapı İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ali Öztutan, Sınıf Tavrı Sözcüsü Kemal Parlak, İlerici Kadınlar Derneği Genel Başkanı Umut Kuruç, TKH Gençliği’nden İstanbul Üniversitesi Öğrencisi Seyhun Sarıtaş, Avukatlar Sendikası Genel Başkanı Selin Aksoy konuk olarak katılacağı bir 1 Mayıs Özel yayını yapılacak.

TKH’nin resmi sosyal medya hesapları üzerinden 1 Mayıs 2020 Cuma günü saat 12:00’da başlayacak olan özel yayında canlı bağlantıların yanı sıra, 1 Mayıs tarihinden kesitlerin sunulduğu belgesel, aydın, sanatçı ve sendika temsilcilerinin mesajları, Sınıf Tavrı’nın ve müzisyenlerin Türkiye işçi sınıfına armağanı olan 1 Mayıs marşı ve 1 Mayıs gündemine ilişkin videolar, müzik dinletileri yer alacak.

TKH tarafılan yapılan yayın duyurusunda, “Salgından da, patronlardan da büyük olan işçi sınıfımızın 1 Mayıs Birlik, Dayanışma ve Mücadele Günü’nü kutlar, tüm emekçi halkımızı 1 Mayıs Özel Yayınımıza davet ederiz.” denildi.

1 Mayıs günü saat 12:00’den itibaren TKH 1 Mayıs Özel yayınını TKH’nin Resmi sosyal medya hesapları üzerinden izleyebilirsiniz;