18 yaşındaki sporcu antrenörü tarafından cinsel saldırıya uğradı!

Antrenörü tarafındancinsel saldırıya maruz kaldığını açıklayan 18 yaşındaki milli karateci, 6 kadın sporcunun da tacize uğradığını belirtti.

18 yaşındaki sporcu antrenörü tarafından cinsel saldırıya uğradı!

18 yaşındaki milli karateci E.D., eğitmeni tarafından tacize uğradığını açıkladı. Genç kadın antrenörden şikayetçi oldu.

Sakarya’da karate eğitmeni M.S., iddiaya göre sokağa çıkma kısıtlamasının bulunduğu günlerde bütün takımı gece saatlerinde antrenman sahasına gelmeye zorladı. Kısıtlamada toplu taşımaların çalışmaması sebebiyle E.D., eğitmenin aracıyla gidip geldi. Ancak genç kadın, önce arabada daha sonra da antrenman sahasında cinsel saldırıya maruz kaldı.

Yaşananlarla ilgili konuşan E.D. bir daha karate yapacak cesareti kalmadığını belirterek “Yediğim her lokmanın kalori hesabını yapardım ama bu yaşadıklarım yüzünden 3 haftada 7 kilo verdim. Uykularımdan terleyerek uyanıyorum, hayatım kâbusa döndü” ifadelerini kullandı.

6 SPORCUYU DAHA TACİZ ETMİŞ

Sabah gazetesinin haberine göre, M.S.’nin kendisi gibi 6 kadın sporcuyu daha taciz ettiğini de belirten E.D. şöyle konuşu:

“Onlar da benim gibi korkup kimseye anlatamamıştı. Bu olaydan sonra ikna ettiğim 4 arkadaşımla birlikte şikâyetçi olduk. Bir arkadaşımızı da mesaj atarak taciz etmiş, kayıtları var. Konuşmaların ardından da mesajları silmesini istemiş”