AKP'den İYİ Parti'ye 'kritik' transfer

Fatih Altaylı, bugünkü köşesinde "AK Parti'den İYİ Parti'ye derin transfer" bir yazı kaleme aldı. Altaylı, "AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçmişte seçim kazanmasında etkili olan Faruk Acar'ın AKP'den İYİ Parti'ye geçtiğini" yazarken gelişme hakkında "İnanmakta zorlandığım bu gelişmeyi duyunca öncelikle çok şaşırdım" diye yazdı.

AKP'den İYİ Parti'ye 'kritik' transfer

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, bugünkü köşesinde “AK Parti’den İYİ Parti’ye derin transfer” bir yazı kaleme aldı. Altaylı, yazısında “AK Parti’nin kuruluşundan bu yana tam göbeğinde olan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la 20 yıldır özellikle seçim dönemlerinde en yakın çalışan isimlerin başında gelen, partinin stratejilerini belirlemede en yetkin 3 isimden biri” olarak tanımladığı Andy-Ar Araştırma Şirketi Başkanı Faruk Acar’ın “bundan böyle Meral Akşener ve İYİ Parti’nin seçim stratejilerini belirleyeceğini” yazdı.

“İNANMAKTA ZORLANDIM”

“İnanmakta zorlandığım bu gelişmeyi duyunca öncelikle çok şaşırdım, kendisini aradım” diyen Altaylı, bugünkü köşe yazısında Acar ile arasında geçen diyalogu şöyle aktardı:

“Doğru” dedi. “Zor olmadı mı ayrılmak. Tayyip Bey nasıl karşıladı?” dedim. “Kendisi ile konuşmadım ama haber verdim” dedi.

“Çok eleştirileceksin, çok komplo teorisi olacak. Kimileri partiyi sattığını, gemiyi terk ettiğini söyleyecek, komplo teorisyenleri ise AK Parti ile İYİ Parti’nin arasını yapmak istediğini iddia edecek” dedim.

“Hepsini tahmin ediyorum ama ne dedikleri önemli değil” dedi.

Altaylı yazısında, “Erol Olçok’un ölümü AK Parti için ciddi bir kayıptı. Faruk Acar’ın ayrılması ise 2. büyük darbe olacak bence. Sonuçlarını hep birlikte göreceğiz” dedi.